אחח…. פיצה… פיצה הנימוחה בפה אחרי יום קר של עבודה מתישה. קשה לחשוב על תרחיש נעים יותר מישיבה במטבח החמים, תוך בליסה של פיצה אמיתי העשויה בצק פריך וקמחי.

פיצה פתח תקווה – לא סתם מזון מהיר, אלא מנה מהמטבח האיטלקי המשובח, שאינו כולל רק מנות ידועות כמו סוגים שונים של פסטה ומקרוני. משמעת המילה “פיצה” באיטלקית – עוגה, או פשטידה. ישנם אלו שעבורם פיצה מהווה לא יותר ממזון מהיר. פיצה פתח תקווה – מזון מהיר?! לכנות אותה כך יהיה זלזול באינטליגנציה הגסטרונומית של חובבי פיצה בפרט וחובבי המטבח האיטלקי בכלל.

תענוג צרוף של אכילת פיצה אינו שמור רק לחובבי פיצה פתח תקווה, אלא אף לחובבי פיצה ממקומות אחרים בארץ (ונראה מישהו קם ואומר משהו נגד פתח תקווה – עיר האורות היקרה מפז, לה אין ולה יהיה תחליף! לא לה ולא לפיצה שלה – פיצה פתח תקווה).

כל חובב פיצה מושבע עשוי לאהוב את הפיצה שלו מעט אחרת – יש את אלו המעדיפים פיצה עם בצק עבה ויש את אלו שיעדיפו אותה עם בסיס בצקי מרודד-דק. קהלים מסוימים יעדיפו פיצה עם שכבת גבינה דשנה ועבה ויש את אלו שיעדיפו בצק דומיננטי ונגיעות עדינות בלבד של גבינה. ישנם חובבי פיצה שאף מבדילים בעוצמת ההכנה של הפיצה: יש את אלו שיעדיפו את הבצק שלהם מבושל למחצה – בצקי יותר, ויש את אלו שיעדיפו בצק פריך ושרוף יותר.

פיצה מהווה אחד המאכלים הפופולאריים והנלעסים ביותר ברחבי הפלנטה. למזלנו, בימים בהם התזונה הטבעונית עולה מדרגה וניתן למצוא יותר ויותר אנשים בעלי תזונה טבעונית ברחובות, פיצה פתח תקווה אפשר למצוא גם בוורסיות טבעוניות, הכוללות “גבינה” שאינה עשויה מחלב פרה, או חלב עיזים, שנחלב מהם על חשבון הגורים האומללים, אלא “גבינה” שהופקה ממקורות צמחיים, כדוגמת טופו. מדובר בתחליף בריא יותר, וללא חשש שמא הפיצה עלולה להכיל מרכיבים מן החי.

פיצה פתח תקווה לא חייבת להיאכל ולהיבלע רק בפיצריות, שהינן, למעשה, מסעדות מזון מהיר וזול יחסית, אלא אף במסעדות, מקום בו הפיצה תהיה יקרה יותר, אולם ייתכן שאף איכותית יותר, כיוון שאין מכינים אותה בכמויות רבות, וכל פיצה המוזמנת במסעדה כזו, מוכנת באופן אישי, עם אהבה ומכל הלב, כיוון שהדגש ניתן על האיכות ולא על הכמות.

במדינות שונות מקובל להכין פיצה מעט אחרת. בארצות הברית, למשל, פופולארית במיוחד הפיצה הכפולה – הכוללת שכבה כפולה של בצק, וכן שכבה כפולה של גבינות; זאת בשל הסיבה הידועה, שאמריקאים אוהבים הכל בגדול – סעיף שאינו פוסח על הפיצה. במדינות טרופיות, מקובלות תוספות מעט יוצאות דופן, כגון – פרוסות של אננס טרי על הפיצה – דבר שעשוי להיתפס באופן מוזר על-ידי אלו שאינם מורגלים בשילוב של פירות על פיצה פתח תקווה.