אין כמעט היום עסק אשר מעוניין להתפתח ולהתרחב אשר אין לו אתר אינטרנט. אתר זה משמש אותו כלי דרכו הוא מגיע ללקוחות פוטנציאליים, משמר לקוחות חדשים, מציג מידע מעודכן אודותיו וכן מאפשר לבצע דרכו הזמנות של מוצרים ושירותים.

מי שמכיר מעט את העולם של בניית אתרים יודע שלצד חברות בניית אתרים לעסקים, חברות מקצועיות אשר מתמחות בהקמת אתרים על פלטפורמות ייחודיות שלהן או על פלטפורמות רחבות כמו וורדפרס לדוגמא, אפשר למצוא גם חברות שמאפשרות בניית אתרים באופן עצמאי, כך לדוגמא חברת ויקס הישראלית אשר מצליחה מאוד בכל רחבי העולם. חברת ויקס יצרה פלטפורמות עיצוביות שמאפשרות לכל אדם לבנות עליהן אתר אינטרנט גם בלי לדעת תכנות. כל מה שצריך זה להתחבר למערכת (חינם או בתשלום) ולהתחיל לעבוד על האתר.

למרות שהרעיון של בניית אתרים לעסקים באופן חינמי או אפילו בתשלום מינימאלי הוא מאוד מפתה, עדיין ההמלצה היא לפנות לחברות בניית אתרים לעסקים ולהקים דרכם אתרים. לא בגלל שהאתרים העצמאים פחות טובים אלא בגלל שהאפשרויות שעומדות בפני בעלי עסקים בהקמת אתר דרך חברות בניית אתרים, הן הרבה יותר רחבות ויעילות עבורן.

מה נותנות חברות בניית אתרים לעסקים

חברות בניית אתרים בונות אתרים לעסקים באופן הבא:

בתחילה הן יוצרות את המאפיינים של האתר על פי מה שהעסק צריך ועל פי התחום בו הוא פוע. לכל עסק החברה תתאים מאפיינים משלו כך שהאתר יותאם באופן מלא לצרכים שלו.

לאחר מכן תיבנה סקיצה של אתר על מנת שבעל עסק יראה האם מבחינה עיצובית זה מתאים לו.

בשלב הבא תחל בניית האתר ומערכת ניהול מתאימה. בדרך כלל מערכת הניהול של החברה תהיה דומה לכל האתרים שהיא מספקת לעסקים כאשר מה שמשתנה זה השיוך לאתר. דרך מערכת הניהול בעל העסק יכול לעדכן תכנים, תמונות ואלמנטים אחרים.

לסיום יחובר האתר לשרת אחסון ויעלה לאוויר, כאשר בתקופה הראשונה בוודאי יהיה מקצה שיפורים עד שהאתר יתחיל לרוץ באופן חופשי.

החברה מעניקה לעסק מספר דברים שאתר חינמי או אתר בבנייה עצמית לא יכול לספק או מספק באופן פחות יעיל. כך למשל הוא יספק לו אפשרות להקים אתר בכמות עמודים בלתי מוגבלת כולל אפשרות לעלות סרטונים ותמונות באופן בלתי מוגבל. כמו כן החברה מספקת לעסק אפשרות ליהנות מכלים שונים לקידום האתר בגוגל וכן לקידום ברשתות חברתיות.

אך מעבר לכך כאשר בעל עסק פונה לחברה בניית אתרים שתבנה לו את האתר, היא תעשה זאת באופן מקצועי ואז בעל העסק לא יצטרך להתעסק עם זה. אומנם בניית אתר דרך פלטפורמות חינמיות שונות אינן דורשות ידע בתכנות אך הן בהחלט דורשות זמן עבודה יקר, זמן שאפשר להשקיע אותו בדברים אחרים.