סובלימציה הוא אחד מפתרונות ההדפסה היעילים והמתקדמים ביותר שקיימים כיום בעולם הדפוס. רבים לא מכירים את המילה סובלימציה ואינם יודעים מהי אך זהו תהליך בעולם הגרפיקה וההדפסה שלמעשה מאפשר לנו להדפיס תמונה, לוגו, כיתוב או ציורים על כל דבר, בין אם מדובר בספל קפה, חולצה ושלל דברים אחרים כאשר התנאי היחיד שניתן יהיה להדפיס על מוצר מסוים הוא שאותו מוצר יהיה מצופה בפולימר.

תהליך של סובלימציה מתחיל כאשר אנו מעצבים את מה שאנו רוצים להדפיס על המחשב, כאשר זו גם יכולה להיות תמונה של אחד הילדים שלנו שצילמנו והעברנו מהמצלמה למחשב. לאחר שהעברנו את מה שאנחנו רוצים להדפיס אל תוכנת המחשב נעצב אותה בדיוק כפי שאנו רוצים שיופיע בהדפסה, בין אם זה להוסיף כיתוב ליד התמונה, לוגו של החברה שלנו או כל דבר אחר העולה על רוחנו.

לאחר העיצוב הגרפי נדפיס את התמונה שקיבלנו על גבי נייר תמונה איכותי בעזרת דיו סובלימציה. את הנייר תמונה אנו לוקחים ומצמידים אותו למוצר שעליו נרצה לקבל את התמונה/הלוגו/המשפט שהדפסנו כאשר ההעברה עצמה של התמונה למוצר שבחרנו נעשית באמצעות חום. למעשה שלושת התנאים שצריכים להתקיים על מנת שנוכל לבצע הדפסת סובלימציה על מוצר כלשהו הם שהמוצר עצמו מצופה פולימר, ההדפסה של הגלופה נעשית על נייר תמונה בעזרת דיו סובלימציה והאחרון הוא שהעברת הגלופה למוצר נעשית באמצעות חום.

 היתרונות של הדפסת סובלימציה

היתרון המרכזי של הדפסת סובלימציה הוא שמוצרים רבים מעולים בתור אמצעי שיווק ופרסום. אם למשל אנחנו בעלי עסק ואנחנו רוצים לחלק ללקוחות שלנו מחזיקי מפתחות עם הלוגו והשם של החברה שלנו למשל, הדפסת סובלימציה היא כלי מעולה, שכן תוך זמן קצר ניתן להדפיס כמויות גדולות של מחזיקי מפתחות עם לוגו המותג שלנו. דוגמא נוספת היא  ספלי קפה, על ספלי הקפה ניתן לעצב תמונה וכיתוב אשר יתאימו למספר אירועים כגון חתונה. הדפסת סובלימציה על ספלי כוסות יכולה להוות כמתנת סיום לאורחים המגיעים לחגוג אתכם את חתונתכם. כמובן שניתן גם למלא את הכוסות בסוכריות גומי או שוקולד כך שיהיה מעניין. דוגמאות נוספות הם פדים לעכבר שיכולים לשמש כמתנת סיום ליום כיף של העובדים במשרד על מנת שתהיה להם מזכרת וכמובן גם מתנה שימושית למשרד או למחשב בבית. כמובן שישנם עוד מגוון רב של מתנות שיגרמו ללקוחות שלנו לזכור אותנו. כל אלו הם מתנות ייחודיות לשיווק העסק ומזכרת מימי כיף שחוויתם. דבר נוסף שאפשר לבצע עם סובלימציה הוא הדפסת חולצות לימי כייף וימי גיבוש עם תמונה של כל הצוות, הדפסת מתנות לעובדים עם תמונה אישית שלהם ולוגו החברה והכי חשוב הדפסת מתנות לבנות ובני הזוג, להורים ולסבים וסבתות כך כדי שכולם ייהנו ממזכרת.