בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, כמעט בכל בית אב בישראל ניתן למצוא מחשב נייד ובדרך כלל, גם יותר מאחד. מחשבים ניידים חשופים במיוחד לתקלות מסוגים שונים. אפילו יותר ממחשבים נייחים. החל מווירוסים ותוכנות ריגול, דרך חבלות כתוצאה מנפילות של המחשב ועד לבלאי טבעי של חלקי המחשב הפנימיים ואף כפתורי המקלדת.

אמנם ניתן למצוא כיום מחשבים ניידים במחירים שווים לכל כיס, אך אין זה אומר שזה הפתרון הנוח והנכון בכל המקרים ולכל אחד!

מתי עדיף לרכוש מחשב חדש?

ישנם מקרים מסוימים, אשר בהם עדיף להימנע מתיקון מחשבים ניידים ולרכוש מחשב נייד חדש. לדוגמה: כשהדיסק הקשיח הרוס ולא ניתן לתקנו, או כאשר עלות התיקון היא כמעט כמו עלות של מחשב חדש או כאשר המחשב ישן והתקלות פשוט יגיעו האחת אחרי השנייה.

מתי עדיף לתקן?

אנשים רבים נוהגים להשתמש במחשב הנייד שלהם לצורכי עבודה או שומרים עליו מידע אישי חשוב ללא גיבוי. במקרים אלו, תיקון של המחשב הנייד הוא שירות נחוץ לכל הדעות! תיקון מחשבים ניידים דורש ידע ומקצועיות. במקרים בהם ישנו מידע ללא גיבוי על המחשב הנייד, חשוב לשים אותו בידיים מקצועיות ואמינות.

כמו כן, ישנן תקלות קלות יחסית לתיקון וכך גם העלות שלהן. בעיקר כאשר מדובר במחשב חדש, מיותר להשקיע במחשב נייד חדש.

יתרונות התיקון

תיקון מחשבים ניידים הוא בעל יתרונות רבים לבעלי המחשב. ראשית, בתקלות הנגרמות כתוצאה מווירוסים ותוכנות ריגול, אחד הדברים החשובים ביותר הוא ההדרכה כיצד להימנע מכך בעתיד. כאשר אדם לא יודע כיצד להימנע, אין זה משנה כמה מחשבים ניידים חדשים הוא ירכוש, התקלות פשוט ימשיכו לחזור על עצמן שוב ושוב.

בנוסף על כך, ישנו היתרון המשמעותי בהחלט של שמירה על המידע הקיים על המחשב הנייד. כאשר מדובר בזיכרונות אישיים, פרנסה, לימודים וכיוצא באלו, המידע הקיים על המחשב לעתים קרובות חשוב לבעליו לאין ערוך! כמובן, חשוב שתמיד יהיה גיבוי לכל מידע שנמצא על המחשב, אבל אין ספק שהרבה יותר נוח לתקן את המחשב ולהשתמש במידע שעליו במקום לרכוש מחשב חדש ולנסות לשחזרו מהזיכרון האנושי.

חשוב לזכור

תיקון מחשבים ניידים איננו קסם! ישנן תקלות, שאנן ברות תיקון ולעתים הן ניתנות לתיקון חלקי בלבד. זו הסיבה לכך, שחשוב לגבות את המידע שעל המחשב ולא פחות חשוב – לגלוש באינטרנט בצורה בטוחה וכך להימנע מטפילים מיותרים.