אין זה סוד שבשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים החלו לרכוש גאדגטים שונים וייחודים, דרך אתרי אינטרנט בחו"ל. מעת לעת אנחנו יכולים לקרוא על אתרי מכירות בסין, ארצות הברית, אנגליה ובמקומות אחרים בעולם אשר מציעים לישראלים אפשרות לרכוש גדאגטים שונים במחירים נוחים.

דוגמא טובה לגאדגט כזה, הוא מחשב מיני פיסי שלא מעט ישראלים רכשו לשימוש פרטי ועסקי. מיני פיסי הוא מחשב קטן, לעיתים בגודל של קופסת תכשיטים וניתן אף למצוא אותו בגודל של שטר או מטבע, הוא מכיל מעבד מחשב דומה לזה של מחשבים ניידים חזקים, מעבדי אינטל איכותיים, כמו כן הוא כולל מגוון יציאות, דוגמא USB, HDMI, יציאות רשת, מסך. המחשב כולל מערכת הפעלה וכן תוכנות שונות לשימוש ביתי ועסקי.

מיני פיסי יכול להתאים לצרכים שונים. במקרה של שימוש פרטי, הרי שישראלים רבים משתמשים בו לחיבור אל מסך טלוויזיה בעזרת כבל HDMI, ובכך הם הופכים אותו לסטרימינג דרכו הם צופים בסדרות ובסרטים מהאינטרנט. כמו כן, הוא משמש אותם להעברת מידע באופן מהיר ממחשב למחשב.מיני פיסי מיועד גם לשימוש תעשייתי, במקרה ויש צורך להשתמש בו בשטח, במקומות שונים וכן במידה ומעוניינים להשתמש בו במסגרת נסיעות או פגישות עסקיות שונות.

האם לרכוש מיני פיסי בארץ או בחו"ל

כעת עולה השאלה, היכן עדיף לרכוש את המחשב, האם דרך חנויות ובתי עסק שמתעסקים בתחום בישראל או דרך אתרים בחו"ל.

מצד אחד, תמיד ניתן למצוא אתרים בחו"ל שמציעים מחשב מיני פיסי במחיר זול מה שנמכר בארץ. יש לכך שתי סיבות, הראשונה, באתרים סיניים למשל, המחירים הרבה יותר זולים מאשר בישראל. הסיבה השנייה היא, המבחר בחו"ל הרבה יותר גדול מאשר בארץ ולכן סביר להניח שאם עושים חיפוש מעמיק, אפשר למצוא דגמים זולים מאלו שנמכרים בארץ.

מצד שני, וזה חשוב לזכור, אם רוכשים מחשב מיני פיסי בארץ, אז נהנים משירות תיקונים, אחריות, אפשרות להחלפת חלקים, הדרכה וכל מה שנדרש בשביל לעבוד עם המכשיר בצורה טובה. יתרה מזו, מי שרוכש את המכשיר בארץ, לא צריך לחכות עד שהוא יגיע מחו"ל, לא צריך לסמוך על דואר ישראל או על חברות שילוח שידעו לאן לשלוח את המכשיר, ולמרות שזה לא קורה לעיתים תכופות, הרי שהוא גם לא צריך לדאוג שהמכשיר ייהרס בזמן השילוח.

חשוב לומר עוד, שבמהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר חנויות ואתרי אינטרנט ישראליים, אשר מציעים דגמים שונים ומגוונים של מחשבי מיני פיסי. אם עד לפני שנים מעטות, כשהחל התחום לפרוח, היינו יכולים למצוא דגמים בודדים, הרי שכיום כבר יותר ויותר חנויות ורשתות מייבאות דגמים של מחשבים אלו, וכן יותר חברות בינלאומיות משווקות את המכשירים שלהן בידיעה, שיש בארץ קהל לקוחות שמעוניין בכך.