דמיינו את התסריט הבא, ארגון טרור מבצע התקפת סייבר על מחשבי חברת החשמל ותשתיות התקשורת של ישראל. במשך שעות נפגעת אספקת החשמל בכל רחבי הארץ וחוסר היכולת לתקשר מוסיף לכאוס. אמנם אין דם והרוגים אך יש כאן פוטנציאל לנזק אדיר ופגיעה בפעילות הכלכלית של המשק. תרחיש כזה הוא הסיוט של כל ממשלה

מידי יום אנו רואים בכותרות ידיעות על המתיחות בין ארה”ב לרוסיה והאשמות על מתקפות סייבר שהן סוג מודרני של לחימה בין מדינות. בהחלט בעזרת לוחמת סייבר מדינות יכולות לפגוע אחת בשנייה ולשבש את שגרת החיים. ולא רק מדינות, גם אנשים בודדים וארגונים מקיימים התקפות סייבר בלתי חוקיות – אלו יכולים להיות ארגונים אידאולוגיים כמו אנונימוס; ארגונים פוליטיים כמו אלו התוקפים אתרים ישראליים וסתם האקרים אשר עושים זאת על רקע פלילי כמו למשל הניסיונות להשיג פרטי חשבונות בנק וכו’. ומהצד השני, בעוד התקפות סייבר הן דבר שבשגרה, נולד הצורך לשירותי אבטחת מידע. ממשלות, ארגונים, חברות ואנשים פרטיים נאלצים לנקוט באמצעים שונים לצורך שמירה על המידע. זו יכולה להיות חברה אשר רוצה לשמור בסוד על מאגר הלקוחות שלה או בנק השומר על הכסף של לקוחותיו; לא חסרות דוגמאות. שוק אבטחת המידע ולוחמת הסייבר הוא רועש וגועש ולא נראה שזה הולך להיפסק בקרוב; ההפך הוא הנכון, ככל שאנו הופכים להיות יותר מחוברים והאינטרנט מגיע לכל מקום, כך יש לנו צורך ביותר אבטחת מידע. אם הנושא נשמע לכם מעניין, כנראה שקורב אבטחת מידע ולוחמת סייבר הוא בדיוק הדבר בשבילכם.

קורסי אבטחת מידע ולוחמת סייבר הם מאוד פופולריים ומאפשרים לבוגרים להשתלב בתחומי עיסוק מאוד מעניינים המערבים את הטכנולוגיות החדישות ביותר. מומחי אבטחת מידע זוכים למעמד מכובד מאוד בארגונים, הם שומרים על הארגון במלוא מובן המילה ולכן גם נהנים ממשכורות גבוהות. בנוסף מדובר בתחום דינמי בו תמיד תפגשו טכנולוגיות חדשות ותצטרכו לתת מענה לבעיות חדשות שמתעוררות.

קורס אבטחת מידע ולוחמת סייבר הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם מאוד מעניין עם הרבה מאוד אפשרויות עבודה, הן בחברות העוסקות בתחום באופן ישיר והן בחברות וארגונים אשר צריכות לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום על מנת להגן על המידע שלהם.

במהלך הלימודים תלמדו על האיומים השונים, כיצד להתגונן ולהילחם בהם וכיצד למנוע התרחשות אירועים בטחוניים בתחום הסייבר. ההתגוננות מפני התקפות סייבר דורשת יישום טכניקות שונות להגנה, הצפנה ואבטחת המידע; התמודדות עם וירוסים, סוסים טרוייאנים ורוגלות. כמובן שהלימודים כוללים הכשרה מקיפה על מערכות הפעלה, שרתים, טכנולוגית האינטרנט ועוד. המטרה של הקורס היא להכשיר אנשים לבנות אסטרטגיות להגנה עבור הארגון ולהתמודד עם כל איום חדש שיכול לצוץ ולפגוע בארגון.

אמנם אין צורך בניסיון ורקע בתחום אך בכל זאת ישנם תנאי קבלה מינימליים שאותםן צריך להכיר. תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד אך יש לצפות לדרישות בסיסיות של ידע באנגלית, הכרות עם מערכת ההפעלה של ווינדוס וידע בתחום האינטרנט. מדובר בלימודים מקיפים מאוד הנמשכים מספר חודשים. בארץ תוכלו למצוא מספר מכללות ברמה גבוהה בהן תוכלו ללמוד את התחום. רמת הלימודים היא גבוהה מאוד והבוגרים יכולים בקלות להשתלב בשוק העבודה בארץ ואפילו בחו”ל.

כפי שהבנתם תחום אבטחת המידע ולוחמת הסייבר צפוי להיות משמעותי יותר ויותר בחיינו. האינטרנט מעורב בכל תחומי חיינו ובשנים הקרובים אנו צפויים לראות את האינטרנט שולט על כל המכשירים בביתנו. אין שום ספק שלימודי אבטחת מידע הם השקעה נכונה.