אחת הדרכים שלנו לקדם תהליכים ולהתפתח, היא לאפשר לגורמים שונים להביא מהידע והכלים שעומדים לרשותם, להוסיף דברים שהם מתמחים בו לטובת הכלל. כך עובדת קידמה, כך אנחנו מצליחים בכל פעם לייצר דברים חדשים, מקוריים וייחודים. אדם אחד ממציא משהו, ואחרים מפתחים ומקדמים את זה באמצעות הניסיון והידע שלהם והכלים שעומדים לרשותם.

דוגמא לכך אפשר לראות בעולם התכנות. מה שנקרא קוד פתוח. הרעיון הוא שגורם מסוים מייצר פלטפורמה, ממשק או תוכנה מסוימת, אך מאחר וזה בקוד פתוח אז מתכנתים אחרים יכולים להוסיף דברים משלהם ולהציע אותם לקהל הרחב. זה בדיוק המטרה של React.

React היא למעשה ספריית קוד פתוח אשר פותחה על ידי חברת פייסבוק ונמצאת בשימושה (בין אם זה במוצר של פייסבוק עצמו או במוצרים אחרים של החברה), ומטרתה היא לאפשר למתכנתים ומפתחים לייצר תהליכים שונים בפיתוח הממשק של החברה, באופן שיתאים לקהל הרחב ובפרט לארגון בו הם פועלים. מדובר על ספריית קוד פיתוח אשר כתובה בשפת ג'אווה סקריפט והיא מתאימה לשימוש במערכות הפעלה שונות, בין אם מדובר באנדרואיד, IOS של אפל או חלונות.

מדוע משתלם ללמוד React?

על פניו יהיו שיטענו, שרק מי שמתעסק בפיתוח מוצרים ויישומים לפייסבוק צריך ללמוד React. זה לא בהכרח נכון, שכן גם אם מדובר במוצר שמתאים ספציפית למערכת זו, עדיין מדובר במוצר שיכול לשרת מתכנתים רבים, בין אם הם ירצו לפתח מוצרים באופן עצמאי ובין אם הם ירצו לעשות זאת דרך הארגון בו הם מועסקים.

כשלומדים לעבוד על React אפשר ליהנות מכלים ואפשרויות שונות, אשר יכולות גם לפתוח אופקים ודרכים חדשות עבור כל מתכנת ומפתח באופן עצמאי ובוודאי עבור מי שמועסק בארגונים אשר מבקשים לייצר מוצרים לממשק של פייסבוק, הן לקהל הרחב, הן לקהל ספציפי והן לארגון עצמו.

צריך לזכור, מתכנתים ומפתחים שלומדים React, יכולים להציג את היכולות שלהם בכלי זה כחל מהרזומה שעומד לרשותם, מה שכמובן יאפשר להם להשתלב בתפקידים מובילים בתחום התכנות.

כיצד בוחרים קורס React בצורה נכונה?

בשביל לבחור קורס React בצורה נכונה, יש לבדוק תחילה מי מעביר את הקורס ואיזה ניסיון עומד לרשותו. יש לבדוק מה רמת הידע שלו ועד כמה הוא יכול באמת לעזור להבין את התחום בצורה אופטימאלית. מעבר לזה, יש לבחון איך נערך הקורס, האם הוא מתבצע באופן פרונטאלי או און ליין.

יש לציין, קורס זה מועבר הן לאנשים פרטיים, קרי מתכנתים ומפתחים שרוצים ללמוד את הנושא באופן עצמאי, והן עבור ארגונים ומקומות עבודה אשר מעוניינים לערוך קורס כזה עבור העובדים שלהם. המרצים והאחראים על ארגון הקורס, יוצרים תוכנית לימודים מותאמת עבור הארגון והעובדים, עם תוכנית מוגדרת ולוח זמנים שעומד בדרישות של המקום.