ביושוק אינפיניט- אחד המשחקים הטובים ביותר של השנה

מאת: אופיר דיקר

קודם כל, למשחק הזה נכנסתי ללא ציפיות. לא שיחקתי במשחקים הקודמים בסדרה, ולא היה לי מושג מה קורה. זה לא שינה כלום. הקשר למשחקים הקודמים בסדרה לא נראה אפילו במידה קלה, וההבדל היה פחות מזניח.

בכל אופן, ביושוק אינפיניט הוא לדעתי אחד המשחקים הטובים ביותר שאי פעם שיחקתי בהם. מהרגע הראשון, אתה פשוט רוצה עוד ועוד.

“-ARE YOU AFRAID OF GOD, BOOKER?

NO. BUT IM AFRAID OF YOU.”-

אתם תשחקו כבוקר דוויט (Booker DeWitt), אדם אשר לחם עבור ארה”ב בחיל הפרשים ב”טבח הברך הפצועה” ולאחר מכן עבר לעבוד כבלש בחברת פינקרטון. לאחר מכן פוטר משם בשל התהגות אלימה ועבר לעבוד כבלש פרטי.

המשחק מתחיל ב1912, לחופה של מיין, לאחר בוקר קיבל הצעה מאדם אנונימי “להחזיר את הנערה” ובתמורה יימחקו חובותיו בהימורים. אתם מתחילים בים הפתוח בסירה קטנה בדרככם למגדלור. וכאן זה נהיה שונה מרוב המשחקים הממוצעים.

המשחק מתרחש בעיר קולומביה, עיר מרחפת באמצעות ריחוף קוונטי אשר נבנתה בהוראת נשיא ארה”ב באותה תקופה כעיר יריד, אך לאחר שסיימה את מרד הסינים (מרד אנטי נוצרי בסין) בצורה אלימה, היא התנתקה מארה”ב, נעלמה לתוך העננים, ומיקומה נשאר תעלומה.

העיר הנוצרית היא פרי מוחו של הנביא קומסטוק אשר תגלו עליו יותר ויותר במהלך המשחק.

מטרתכם היא להחזיר את הנערה לניו יורק, כאשר בדרככם יעמדו שומרי שקט, מחתרת הפועלת בעיר, לא מעט מכונות ירייה חמושות וגם דברים חזקים יותר, בראשם (songbird) שומר הנערה, ציפור מכנית ענקית. מנגד, אתם תהיו חמושים בנשקים שונים וגם מרקחות (vigors) שונות שיתנו לכם כוחות שונים. אתם תוכלו לשלוט במכונות מכניות לדוגמה, או לשלוח להקת עורבים להתקיף את אויביכם.

BioShock-Infinite-7

גרפיקה מרשימה. BIOSHOCK INFINITE

בעיר המרחפת ישנן מסילות, שבאמצעות יד מכנית מסויימת תוכלו לנסוע בהם ממקום למקום. אגב, באותה יד מכנית אפשר גם לערוף ראשים של שומרי שקט. סתם לידע כללי.

הללויה

הגרפיקה והעיצוב של העיר עוצרי נשימה. העיצוב של העיר נראה לא כאילו מפתחי משחקים חשבו עליו אלא אדריכל מומחה. הגרפיקה עצמה יפייפיה (אף פעם לא הסתכלתי ככה על השמש) ונותנת הרגשת מציאות, בכל רבדיה. בעיר עצמה ישנם מקומות שבהם תמצאו כסף, שיעזור לכם להשיג יכולות משופרות במשחק, או סתם תחמושת. יש אינטרקציה מסוימת עם העיר בתקליטים מסויימים שיעזורו לכם להבין יותר או לקדם את העלילה, כמו כן גם בסוג של קולנועים קטנים שמהם מקבלים מידע.

הפסקול של המשחק נהדר, ונותן תחושה נעימה להעביר את המשחק איתו, מוזיקה של כינורות הפשוט תואמת להפליא את רוח העיר.

bioshock-infinite-elizabeth

אליזבת. אהבה ממבט ראשון.

הנערה שאתם צריכים להציל שמה אליזבת, והיא תהיה לצדכם במהלך המשחק, והיא תעזור לכם היכן שתוכל (מציאת תחמושת לדוגמה) וגם תפעל לטובתה כאשר העלילה תדרוש ממנה. הדמות שלה בהחלט מרשימה, האישיות שלה מפותחת וחביבה וקל מאוד לאהוב אותה. הבינה המלאכותית של אויביכם גם טובה, והם יתחמקו מכדורים כשיוכלו וגם ינסו לפצוע אתכם בהתאם ליכולות שלהם, כמובן ככל שרמת המשחק קשה יותר כך יהיה קשה יותר להביסם.

לסיכומו של עניין, לא מצאתי חסרונות למשחק, אבל אני משוחד. אם כבר מילה רעה, זה על זה שהמשחק לא ארוך יותר.

נ.ב

בסוף המשחק, אחרי כתוביות הסיום יש עוד סצנה אחרונה. לחכות את הכתוביות זה די הרבה זמן, אבל למעוניינים לדעת את הסוף המלא, כדאי לחכות.