כיום ניתן ללמוד על כל אדם באמצעות הסמארטפון שלו, לכן חשוב להקפיד על נושא הפרטיות, במיוחד אם מעבירים את המכשיר לאדם אחר, בין אם הוא חבר, קרוב משפחה, קולגה בעבודה או אדם זר שרק מבקש להתקשר. כל החיים שלנו נמצאים בסמארטפון היקר ללבנו ולבטח אינכם רוצים כי כולם יוכלו לצפות בקלות בתמונות ובסרטונים שצילמתם, איזה אפליקציות הורדתם לאחרונה, ממי קיבלתם הודעות טקסט אישיות ומה התוכן שלהן, באיזה אתרים גלשתם לאחרונה וכיוצא בזה. לכן, ריכזנו עבורכם 5 המלצות חשובות שיעזרו לכם לשמור על פרטיות ב- iphone 6 שלכם.

יצירת סיסמה מורכבת לפתיחת האייפון

כידוע לכם באייפון 6 יש אפשרות להשתמש בחיישן האצבע הביומטרי על מנת לפתוח את המכשיר. אם אתם נעזרים באפשרות זו אתם מקשים על כל מי שינסה לפתוח את המכשיר ללא רשותכם. חשוב לזכור כי לא רק גנבים עלולים לנסות לדלות מידע אודותיכם אלא גם אנשים בעלי יצר סקרנות גבוה במיוחד הנמצאים בסביבתכם. לכן, מומלץ מעבר לחיישן האצבע להוסיף גם סיסמה מורכבת לפתיחת המכשיר, עדיף סיסמה ארוכה המורכבת מ- 12 תווים, אך אפשר גם לבחור בסיסמה עם פחות תווים.

ביטול הצגת ההתראות על גבי מסך נעול

אם יש לכם אייפון 6 לבטח אתם יודעים כי ניתן לראות התראות רבות ומגוונות גם כאשר המסך נעול. כך לדוגמה תוכלו לראות מי שלח לכם הודעת טקסט, הודעה בווטוסאפ, תמונה, הודעה בפייסבוק וכו'. כדי לשמור על פרטיות באייפון 6 מומלץ לבטל את האפשרות להצגת התראות על גבי מסך נעול וכך תימנעו מסקרנים ומציצנים לבדוק איזה התראות קיבלתם וממי. על מנת לכבות את האפשרות להצגת התראות במסך הנעילה כלך שעליכם לעשות הוא להיכנס להגדרות ולבחור באפשרות המתאימה להצגת התראות במסך נעול.

היסטוריית החיפוש בדפדפן המותקן במכשיר

כדי לשמור על פרטיות במכשיר האייפון 6 שלכם מומלץ גם להסתיר את היסטוריית החיפוש בדפדפן המותקן במכשיר. ניתן לבחור באפשרות להסתרת היסטוריית החיפוש בדפדפן באמצעות לחיצה על אייקון העמוד המופיע בתחתית ובחירה באפשרות פרטיות (private) וכדאי לדעת כי ניתן גם למחוק את היסטוריית החיפוש דרך הגדרות- ספארי- מחיקת היסטוריית חיפוש.

פרטיות של אלבומי התמונות והסרטונים

ככלל, מומלץ להעדיף אפליקציות צד שלישי להצגת תמונות וסרטונים במכשיר על פני האפליקציה הייעודית המותקנת באייפון 6. יש אפליקציות חינמיות מתקדמות ואיכותיות המאפשרות להגדיר סיסמה כך שאחרים לא יוכלו לעיין בגלריית התמונות ובסרטונים שצילמתם. אם אתם רוכשים iphone 6 מחנות סלקום תוכלו לקבל הסבר כיצד להסתיר תמונות גם מהאפליקציה המובנית במכשיר. כדי להסתיר את התמונות יש ללחוץ לחיצה ממושכת על התמונה ולבחור באפשרות הסתר.

הודעות טקסט חשובות וסודיות

באייפון 6 יש אפשרות למחוק שרשור מלא של הודעות טקסט או לבחור הודעה מסוימת אותה מעוניינים למחוק. כדי למחוק הודעה סודית מסוימת עליכם ללחוץ לחיצה ממושכת על ההודעה, לבחור באפשרות עוד (more) ולבחור את הבועה של ההודעה שברצונכם למחוק מזיכרון המכשיר.