אחת השאלות שכל אזרח ישראלי שואל את עצמו היא, אם אנחנו משלמים לקופת חולים עבור ביטוחים משלימים כאלה ואחרים, למה אנחנו צריכים לעשות גם ביטוח בריאות פרטי? הרי המטרה של אותם ביטוחים משלימים היא שלא נצטרך לשלם עוד כסף עבור ביטוח פרטי.

לא תמיד זה היה כך, בעבר שילמנו אך ורק לביטוח של קופת חולים וזה היה אמור לשרת אותנו נאמנה, ואכן קיבלנו את הטיפולים שהיינו צריכים. אך הימים השתנו, היום אם אנחנו רוצים לכסות את עצמנו בכל דרך אפשרית, אנחנו חייבים להחזיק גם ביטוח בריאות פרטי.

לפני שנסביר מדוע זה הכרחי ולמה זה קרה, חשוב להבין מה זה בכלל ביטוח בריאות פרטי. הרעיון הוא מאוד פשוט, חברות ביטוח מציעות לנו, לצד ביטוחים בתחומים שונים, גם ביטוח בריאות, עליו אנחנו משלמים כל חודש פרמיה מסוימת בהתאם לתוכנית שלנו (מותאמת על פי גיל ומצב בריאותי), והיא מאפשרת לנו ליהנות משלל טיפולים, תרופות, ופרוצדורות רפואיות מסוגים שונים, בכל עת שנרצה.

חברת הביטוח עובדת עם רופאים מסוימים שנמצאים איתה בהסדר וכן עם בתי חולים פרטיים שונים, וכך אם אנחנו צריכים משהו, אנחנו יכולים לפנות לחברה ועל פי תנאי ההסכם איתה, אנחנו יכולים לבחור רופא ומקום לעבור את הטיפול.

מדוע אנחנו צריכים ביטוח בריאות פרטי?

כל אזרח במדינה חייב להיות חבר בקופת חולים, אך כל קופת חולים, בהתאם למצבה הכלכלי ובהתאם לתנאים שהיא קובעת, נותנת לו סל שירותים מסוים. מדובר על סל נרחב אך לא כזה שכולל את כל הטיפולים הנדרשים. מסיבה מאוד פשוטה, אין לאף קופה בישראל אפשרות לתת לכל האזרחים את כל הטיפולים שקיימים בשוק.

על מנת ליהנות מטיפולים שאינם ניתנים לנו על ידי קופת חולים, חשוב שנעשה ביטוח בריאות, שישלים עבורנו את סך הטיפולים שהקופה עצמה לא מעניקה לנו. צריך לזכור, קופת חולים אומנם מעניקה לנו מגוון רחב של טיפולים תמורת תשלום חודשי, אך מדי שנה המדינה קובעת סל תרופות מסוים, תרופות שהקופה חייבת לתת לנו במחירים נמוכים, זה אומר שיש תרופות שלא נמצאות בסל ולכן אנחנו נידרש לשלם עליהן. ישנן חברות ביטוח שמנצלות זאת ומעניקות את התרופות שאינן בסל במחירים אטרקטיביים.

ביטוח בריאות פרטי הוא דבר שכל אזרח צריך להחזיק, לצד ביטוח של קופת חולים. בפרט זוג צעיר שעומד להתחיל בתהליכים של כניסה להריון (בצורה רגילה או דרך טיפולי הפרייה), אנשים שיש במשפחתם היסטוריה רפואית מסוימת, שיש להם היסטוריה רפואית, וכן אנשים מבוגרים שעלולים למצוא את עצמם, חס וחלילה, מתמודדים עם מחלות שונות. ביטוח בריאות פרטי יכול להקל עליהם מבחינה כלכלית וכן מבחינות שונות, כך שהם יקבלו טיפול רפואי בתנאים טובים.