זמן השינה שלנו הוא דבר חשוב מאין כמוהו. מלבד לעובדה כי שינה טובה היא פשוט כיף גדול מאוד, מדובר במנוחה קריטית לגוף ולמוח. בפועל משפיעה איכות השינה שלנו על הרבה יותר ממה שאנחנו מבינים – רמת העייפות/ערנות שלנו במהלך היום, רמת הריכוז ואפילו מצב הרוח שלנו – כל אלו מושפעים רבות על ידי איכות שנת הלילה שלנו.

לכן, כדאי מאוד לעשות כל מה שאנחנו יכולים על מנת ששנת הלילה שלנו תהיה ערבה וטובה, כדי שנישן כמו שצריך ונקום רעננים ומלאי אנרגיה מדי יום ביומו. מה ביכולתנו לעשות על מנת לישון טוב יותר?

שעות שינה מסודרות, סביבת שינה תומכת וגם מיטה ומזרון איכותיים

ישנם כמה דברים פשוטים, כמעט טריוויאליים, שביכולתנו לעשות על מנת להבטיח שנת לילה איכותית ועמוקה, אך למרות שמדובר בדברים פשוטים ומתבקשים, רובנו המכריע פשוט לא עושה אותם. במהלך החיים אנחנו מפתחים לעצמנו הרגלים שונים ומשונים, ונוטים להיצמד אליהם ולהישאר איתם במהלך מרבית שנות חיינו. עבור אלו מאיתנו אשר מרגישים כי אינם ישנים מספיק טוב, נצטרך לשנות הרגלים מסוימים ולאמץ הרגלים בריאים יותר, בכל הקשור לשנת הלילה.

בתור התחלה, שעות שינה מסודרות ומספקות הן צורך בסיסי למען שנת לילה טובה. וודאו כי אתם ישנים לפחות שש עד שמונה שעות מדי לילה. במידה וישנתם מעט מדי, נסו לפצות על כך בשנת צהריים קצרה, או בכניסה מוקדמת יותר למיטה בלילה הבא. עייפות מצטברת יכולה להעמיס עלינו ולהקשות משמעותית על תפקודנו השוטף, ויש לוודא כי אנחנו ישנים מספיק, ובשעות הגיוניות.

גם סביבת השינה שלנו חשובה מאין כמוה – חדר שינה נוח ושקט הוא הבסיס כמובן, כאשר ש לוודא כי לא נכנס לחדר יותר מדי אור וכי אין הפרעות רבות מדי, אשר עלולות להפריע את השינה שלנו, גם אם לא לגמרי להעיר אותנו.

איכות המזרון עליו אנו ישנים היא קריטית גם כן, גם אם איננו מודעים לכך. מזרונים טובים ואיכותיים מספקים לגוף תמיכה ראויה, והופכים כל שעת שינה לאפקטיבית הרבה יותר.

לא חייבים להוציא הרבה כסף על מנת לישון טוב

למרות שאנחנו רגילים למדוד את הכל במונחי צריכה והוצאה כספית, שינה טובה אינה דורשת השקעה גדולה במיוחד. סביבת שינה טובה, שעות שינה מספיקות ומסודרות וכד’ – כל אלו דורשים פשוט סדר, ארגון ומשמעת עצמית – תכונות אשר אינן נקנות בכסף.

המקום היחידי בו כן כדאי להשקיע מספיק כסף הוא ברכישת מיטה ומזרון איכותיים.
מזרונים טובים עולים על פי רוב יותר מאשר מזרונים בינוניים או באיכות נמוכה, אך במקרה זה ההוצאה הכספית נדרשת ומוצדקת לחלוטין – עדיף להשקיע פעם אחת במזרון איכותי וטוב על מנת להעניק לגוף שלנו את התמיכה האיכותית והטובה ביותר שהוא יכול לקבל במהלך שנת הלילה.