אנחנו יודעים. באמת, אין צורך שתסביר לנו. כולנו היינו שם. שינה לא טובה, אתה קם בלילה בלי סיבה ואם יש לך בן/בת זוג שישנים איתך והם נוטים לזוז יותר מדי בלילה – אתה פשוט חווה לילה לבן. לא עוד! אין כל צורך לסבול משינה לא טובה, כאבי גב ולילות לבנים. במאמר הבא נסביר לך כיצד תוכל לבחור מזרון שיתאים לך. לא מאמין שזה אפשרי? תפסיק להיות סקפטי ובוא איתנו!

מזרון איכותי – כי הגיע הזמן שתתחיל לישון טוב

רגע לפני שאתה רץ לחנות הרהיטים הקרובה בין אם היא פופולארית כמו מזרונים king-royal ובין אם מדובר על חנויות פחות פופולאריות, אתה לא חושב שעלייך לדעת מה אתה מחפש? אז כיצד ניתן לדעת זאת? ראשית כל, זה תלוי מאוד אם אתה טיפוס שסובל מכאבי גב (כאבי גב חוזרים ונשנים בגב התחתון או רצועת הכתפיים, פריצות דיסק, עקמת בגב – אלו הן בעיות בגב שחוזרות ונשנות) במידה וכן, מומלץ לגשת לאורתופד שיבדוק את מצב הגב ויוכל להמליץ על מזרן שבאמת יתאים ויספק את מלוא התמיכה בהתאם לצרכיי גבך.

במידה ואינך נוטה לסבול מכאבי גב עלייך לדעת אילו מזרנים קיימים בשוק ומה כל אחד מהם מציע, כך תוכל להחליט אילו מהם מתאימים לך ואילו פשוט לא. בנוסף חשוב לנו להוסיף ולומר שפעילות גופנית סדירה מאוד תורמת לשיפור איכות החיים ולהפחתת כאבי גב כאלו ואחרים. במידה ואתם מעוניינים לנסות ולהתחיל סדרת אימוני כושר סדירים בעזרת מאמן כושר אישי מוסמך כדאי לבדוק טוב טוב את ניסיון המאמן ותפקודו ב”זריקות” המוטיבאציה שהמתאמן צריך.

אחד המזרונים הפופולאריים ביותר שניתן למצוא הוא מזרון ויסקו ומדוע הוא כה פופולארי? בשל התוכנות האלסטיות שלו (כלומר, המזרן משתנה על פי טמפרטורת הגוף ועל ידי כך הגוף נהנה מזרימת דם טובה יותר ומאי לחץ על אזורים שונים בגוף בעת השינה) חשוב לדעת שמזרון זה אינו כל כך מתאים לאנשים שסובלים מבעיות גב אותן ציינו לעיל.

אפשרות נוספת היא מזרון קפיצים ובו ניתן למצוא שתי אופציות – מזרן קפיצים משולב (מהווה כיחידה אחת) וקפיצים מבודדים (כל אחד מהם נמצא בתוך שרוול בודד) – הקושי של שתי האופציות הנ”ל מושפע, בעיקרון, מהצפיפות של המזרנים לצד העובי של ברזל הקפיצים. מזרון קפיצים (משולב או מבודד) מתאים לכל מי שנהנה משכבה על מזרון וגם לאנשים עם בעיות גב.

האפשרות האחרונה עליה נדבר כעת היא אפשרות מזרון הלטקס – מזרון המיוצר מחומר טבעי לחלוטין ובעת השינה הוא מתאים עצמו לקימורי הגוף של אלו הישנים עליו. המזרון הלטקס נחשב כמושלם לאנשים צעירים בשל העובדה שמעת לעת קיימים אצלם שינויים בשלד הגוף. מעבר לכך, המזרן מתאים לאנשים הסובלים מפצעי לחץ, עקמת או גיבנת.