סיבות רבות קיימות בעולם שלנו לזה שאנחנו מצליחים בדבר שאנחנו רוצים בו, לעומת אנשים שלא מצליחים בדברים שאנחנו אוהבים. כנראה הסיבות הגדולות ביותר להצלחות הללו, זה בורא העולם שנמצא בכל מקום וכל העולם נמצא בשליטתו.

אני רוצה להביא הפעם כמה סיפורים של יזמים מצליחים במדינת ישראל, שיודעים שאלוהים הוא הגורם לכך שהם מצליחים בדרכם. אלו אנשים שהתחילו את הדרך משום כלום בעולם הזה והגיעו לדברים גדולים ואדירים בעולם החומרי, בהתבסס אך ורק על אמונה גדולה בקדוש ברוך הוא.

אלו סיפורים של אנשים המאמינים שההצלחה שלהם שייכת לבורא העולם

1. הראשון והחביב מכולם, הוא עדי לזרי, מנכ”ל ומייסד סל טק מחסן החשמל–  הנה הסיפור שלו: עדי נולד בחיפה, למשפחה ענייה שבקושי הצליחה לגמור את החודש שלה. בהיותו ילד הוא היה צריך להבריז מבית ספר כדי לעבוד במחסן מכשירי חשמל בחיפה הישנה.

היום הוא מנהל ומשמש בתור יושב הראש של אחת החברות הגדולות ביותר במדינת ישראל כולה, חברת cell-tec  בהנהגתו, דורגה על ידי סקרים בלתי תלויים כאחת החברות בעלות הניהול הנכון ביותר שקיים בישראל, מקום רביעי בין החברות הישראליות.

אז איך ילד שעוד במחסן ומוכר מקררים מגיע אל הניהול של אחת החברות הגדולות ביותר במדינה? איך מתחילים ליצור אימפריה של טלוויזיות, מקררים, ושאר המוצרים הקיימים? כאשר נקודת המוצא היא למעשה שום דבר.

לפי הסיפור של עדי עצמו, התשובה היא חד משמעית- רק אמונה בבורא עולם היא התשובה היחידה שיכולה להיות, הרי אנחנו כאנשים לא יכולים לעשות שום דבר ללא עזרת בורא העולם, רק ההשגחה שלו היא הדבר שמחזיק אותנו כבני אדם כאן.

כל טלוויזיה שאנחנו מוכרים בחנות, אני אישית מודה לבורא העולם על כך שזה הצליח, כי אני יודע שבלעדיו לא הייתי מצליח למכור אפילו טלויזיה אחת, מבחינתי זה השתדלות וזה הכול, ההצלחה היא כולה שלו, נטו. מבחינתי הוא הבעלים האמיתי בסל טק.

סיפור מאוד דומה

מה קיים אצל עורך דין ארז יער, בחור צעיר מהצפון שהקים משרד עורכי דין משגשג בתחום עריכת דין ואפילו ייעוץ משפטי לנכי צה”ל. הסיפור האישי מאוד דומה ומאוד מזכיר את הסיפור הקודם של עדי מסל טק.

יכול להיות שיש איזה שהיא נקודה משותפת שקיימת אצל כל האנשים הגדולים באזורי התעשייה והמסחר, איזה שהיא נקודת אופי שלא מוותרת על שום דבר ולעולם לא נותנת לך כאדם להרגיש שאתה זה שמנהל את העולם, אלא להבין שאתה זה רק נקודה אחת קטנה במפת העולם הגדולה הרבה יותר של הקדוש ברוך הוא.

במשך השנים שלי כעובד בתחום השיווק ואפילו בתור איש יחסי ציבור  זכיתי לראות אין ספור אנשים מצליחים מכל מיני סיבות ומכל מיני תחומים. הסיפורים הם שונים ומגוונים, אבל בסופו של דבר, כולם חייבים איזה שהיא תקווה שמזיזה את העולם לפי הסדר נקבע מראש.