שאלת השאלות. יש זוגות תפילין ברמות כשרות והידור שונות. כמובן שגם טווח המחירים רחב ומשתנה מאוד.

תפילין הוא אחד משתשמישי הקדושה העיקריים. כל יהודי שמלאו לו שלוש עשרה מחויב להניח תפילין דבר יום ביומו. את זוג התפילין רוכשים לרוב ההורים לנער בעת שהוא מגיע לגיל מצוות. במרבית המקרים ילוו התפילין את הנער למשך שנים רבות. לקראת רכישת התפילין מעוניינים ההורים לדעת לקראת איזו הוצאה הם צריכים להיערך. האם יהיה עליהם לשלם מחיר יקר בגין התפילין? מהו המחיר הסביר עבור זוג התפילין שהם עומדים לרכוש?

על רמות הידור ועל מחירים

האם אתם יודעים מה עומד מאחורי התפילין? האם יש לכם יכולת לשער כמה שעות עבודה מקופלות בתוכן? ננסה לשבר את האוזן ולהסביר לכם כי עבודתו של הסופר עשויה להימשך יומיים ויותר. וזאת מלבד עיבוד הקלף ורכישת הציוד הנדרש. ועדיין לא דיברנו על הבתים ועל ההגהה הנדרשת. כך שגם זוג תפילין ברמת כשרות רגילה הוא לא מוצר זול. כמובן שככל שרמת הכשרות עולה ויש יותר הידורים כך המחיר יעלה.

בעת הרכישה חשוב לזכור שלא כל יום קונים תפילין. כך שההוצאה היא חד פעמית וההפרש בין תפילין פשוטות ברמת כשרות מינימלית למחירן של תפילין מהודרות יותר אמנם קיים, אך הוא עתיד להיות משמעותי עבורכם בכל יום למשך שנים. אמנם יש החוששים כי נער צעיר עלול לאבד את התפילין שלו – והיו דברים מעולם. אך החינוך למצוות ולהידור במצוות תפילין גורם להורים רבים לרכוש תפילין מהודרות. כמו כל יהודי ילמד הנער לשמור עליהן כעל מוצר יקר ובעל ערך רב. כמובן שפרטים אישיים על נרתיק התפילין יעזרו לכם במקרה שהתפילין יאבדו. לפני שרוכשים תפילין מומלץ להתעניין אצל מספר משוקי מוצרי סת”ם כדי לקבל אמת מידה באשר למחיר ההגיוני וההולם בגין התפילין הרצויות לכם.

רכישת תפילין? טווח המחירים רחב וניתן למצוא תפילין ברמות מחיר שונות. מומלץ לבדוק את דרישות ההלכה ולבחור תפילין ברמת כשרות מתאימה במחיר הוגן.

 

המאמר בחסות חנות ספרי הקודש של אשובה.