לא מעט אנשים מחזיקים כיום ביטוח סיעודי, עם זה באופן פרטי ועם זה במסגרת מקומות עבודה. ביטוח זה אמור להקנות הם אפשרות בעתיד, ליהנות מאפשרויות שונות של טיפולים ומימונם. כך למשל, בעזרת ביטוח סיעודי ניתן לממן מטפל סיעודי, טיפולים בבית חולים, תרופות ועוד.

הבעיה היא, שלא כל חברות הביטוח ממהרות לשחרר את הכספים שהמבוטח שילם להן במהלך השנים, מרבית החברות דורשות אינספור הוכחות, ויוצרות פרוצדורה בירוקראטית ארוכה עד שהן מתחילות בשחרור הכספים. מה שעומד בבסיס המחשבה של אותן חברות הוא, המבוטח הוא חלש, אין לו את היכולות הכלכליות שיש לחברת הביטוח, אין לו את הזמן והמשאבים שמאפשרים לו לעמוד מולה, לכן עם הזמן הוא פשוט יחליט לוותר והכסף יישאר אצלה. זו הסיבה שלפני שניגשים לחברת ביטוח, יש לשכור עו"ד ביטוח סיעודי.

חברות ביטוח אומנם מנסות "להכריע" את המבוטחים שלהן, אך יחד עם זאת, כשהן עומדות מול כוח משפטי שמכיר את הכוח ומתעקש על זכויות המבוטח, הרי שקשה להן הרבה יותר להסביר מדוע הן לא מעוניינות לשחרר את הכסף. בוודאי אם זה יכול להגיע לבית משפט ולגרום נזק תדמיתי לחברה (בהנחה והעניין יגיע לא רק לבית משפט אלא גם לתקשורת).

עו"ד ביטוח סיעודי, הוא אדם שמתמחה בדיני ביטוח ובפרט בכל הנושא של דיני ביטוח סיעודי, אשר בדומה לדינים אחרים בנושא, הם מסובכים ומורכבים ועל כן יש צורך להיעזר באיש מקצועי, שיודע כיצד לנווט ביניהם, בשביל להגיע להוכיח שאכן חברת הביטוח נוהגת לא כחוק עם המבוטחים שלה.

מתי בדיוק אנחנו נשכור את שירותיו של עו"ד ביטוח סיעודי

חשוב לומר, בכל דיון עם חברת ביטוח, רצוי להגיע עם מספר טלפון של עורך דין בכיס. לא תמיד יש צורך בכך, שכן יש מקרים בהם החברה נוהגת כשורה ומשחררת באופן מיידי את הכסף, זה תלוי לא מעט גם בסוכן הביטוח וביכולת שלו לעמוד מול החברה ולייצג אותנו (או במקרים שמדובר בביטוח סיעודי דרך מקום העבודה, הרי שנציג מטעם המקום יפנה לחברה בשבילנו). אך בכל מקרה, רצוי שיהיה לנו כבר מספר של עורך דין שמבין בתחום לכל מקרה.

אנחנו נשכור את שירותיו של עו"ד ביטוח סיעודי, ברגע בו החברה מחליטה לדחות את התביעה הראשונה לקבלת הפדיון, וכן במקרים בהם החברה מתחילה לעלות סייגים אודות הזכות שלנו לקבל אותו.

במקרים אלה, אנחנו יכולים להבין שהחברה "מתאמצת" שלא לשלם לנו את הכסף שמגיע לנו כחוק. אז פנייה של עורך דין מומחה, תעשה על החברה הרבה יותר רושם, וסביר להניח שהיא תעדיף לא לבזבז משאבים על משפט ארוך וכל מה שכרוך בו, ותשלם לנו את הכסף שמגיע לנו תוך זמן קצר מאוד.