לפי פקודת סימני מסחר 1982, סימן מוגדר  כאותיות, ספרות מילים או דמויות בשני ממדים או שלושה. סימן מסחרי הוא סימן המיועד לסימון סחורות או מוצרים שאדם מייצר או סוחר בהם – כך ניתן לזהות את המוצרים בקלות יתרה.

מהו סימן המיועד לרישום

לפי פקודת סימני מסחר 1982, סימן המיועד לרישום הוא סימן אשר מטרתו להבחין בין המוצר הנ"ל לבין מוצרים אחרים. מתוקף תפקידו של הרשם לראות האם הסימן מצביע על הבדל בינו ובין המוצרים האחרים ובמידה וכן ניתן לבצע כיום רישום סימן מסחרי מקוון. לפי הפקודה ישנה רשימה הכוללת סימנים אשר אינם מקבלים את אישורו של הרשם בשל היותם לא כשירים כגון דגלים של מדינות, או סימנים העשויים לפגוע בתקנת הציבור.

כיום ניתן לבצע רישום סימן מסחרי מקוון בקלות

אם בעבר על מנת לרשום את הסימן היה צורך להגיע לרשם ולהמתין זמן רב, היום אין זה כך. כיום ניתן לבצע רישום באמצעות האינטרנט וכך לחסוך לא מעט זמן . סימן מסחרי הוא סימן המאושר באינטרנט , מה שחוסך זמן רב. את הבקשה למטרת רישום סימן מסחרי מקוון להגיש באמצעות טופס אשר ניתן למצוא אותו באתר האינטרנט של הרשות לסימני מסחר ולהגישו בצורה מקוונת. טרם הגשת הבקשה, יש לוודא כי אין סימנים דומים. יתרה מכך, לאחר הגשת הבקשה באינטרנט, יש לעקוב אחר קצב התקדמות קבלת האישור ולוודא כי אכן האישור התקבל.

עיסוק בסימני מסחר מחייב היכרות מעמיקה עם התחום

עיסוק בנושא רישום סימן מסחרי מקוון מחייב היכרות משמעותית עם הנושא ולכן חשוב מאד להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום. התייעצות עם עורך דין בעל ניסיון רב תסייע להגשת הבקשה והתקבלותה בקרב הרשם ללא כל דחיות או בעיות. התייעצות עם עורך דין מקצועי הבקיא בתחום הקניין הרוחני ורישום סימני מסחר ידאג לטפל בנושא במסירות הדרושה תוך מעקב אחר הבקשה. במקרה בו הבקשה תדחה- עורך הדין יפעל באמצעים הדרושים על מנת להגיש התנגדות.