אחד המשפטים הידועים ביותר שמספרים את סיפורה של ניו יורק הוא “אם עשית את זה בניו יורק, אתה יכול לעשות את זה בכל מקום בעולם”. המשפט הזה מתייחס לעובדה שאם הצלחת בעיר כל כך תחרותית, מלאת כישרונות ואמביציה, עיר שכל אחד חולם להגיע אליה, אז תוכל להצליח בכל העולם. הרי אם הצלחת בניו יורק, סביר להניח שהפכת להיות בן אדם מפורסם, וזה יקל עליך להצליח גם במקומות אחרים.

איך זה מתחבר להשקעות נדלן בניו יורק? למרות שלכאורה אין קשר, הרי לכל מקום יש את התנאים והדרישות שלו, בכל מקום בעולם יש מחירים ומגמות שוק משלו, אז מן הסתם השוק הניו יורקי שונה משוק נדל”ן של פריז או לונדון, אך מי שמצליח בהשקעות נדלן בניו יורק יכול להיות בטוח שהוא יצליח גם במקומות אחרים, או לפחות יהיה לו את הכסף לנסות.

ישראלים רבים מנסים להגשים את החלום האמריקאי דרך השקעות נדלן בניו יורק. הם עושים את זה דרך חברות השקעות ישראליות שמחזיקות סניפים בארה”ב עם אנשי מקצוע מתחום ההשקעות והנדל”ן. מדובר בחברות שמכירות היטב את השוק האמריקאי ובפרט את השוק של ניו יורק ומציעות ללקוחות הישראליים שלהן אפשרויות השקעה במחירים סבירים (החל מחמישים אלף דולר בדרך כלל). במגוון מבני מגורים ומסחר.

כיצד עובדות השקעות נדלן בניו יורק

הרעיון הוא מאוד פשוט, אתם נכנסים להשקעה, עם זו דרך רכישת דירה להשקעה, בדרך כלל מדובר על דירה משפחתית שמושכרת למשפחה אמריקאית או שאתם נכנסים כשותפים להשקעה במתחם דירות . ההשקעה מתבצעת דרך בית ההשקעות שמטפל בכל נושא ההשקעה והתחזוקה של הנכס.

הצוות של החברה מטפל במציאת דיירים, הכנת חוזים, תחזוקת המבנה, קבלת תשלומים, תשלום מסים ועוד. חשוב להבהיר, אחרי שאתם תשלמו את כל ההוצאות על רכישת המבנה והוצאות נלוות (בדרך כלל תשלום ההוצאות מתבצע כבר בתקופה הראשונה לרכישת המבנה), תתחילו להחזיר את גובה ההשקעה ובהמשך תוכלו ליהנות מרווחים ותשואה יפה.

תהליך זה אומנם לוקח זמן, וגם בבית השקעות דרכו תחליטו להשקיע יסבירו לכם, למרות שמדובר בתשואה מאוד גבוהה, הרי שהשקעות נדלן בניו יורק מתחילות להחזיר את העלויות עליהן רק כעבור שנה ואף יותר. ככל שיתקדם הזמן תוכלו ליהנות מתשואה יותר גבוהה, ובהמשך תוכלו להחליט האם אתם רוצים לקחת את הכסף שהרווחתם ולהשקיע בעוד נכסים או שמא לשמור את הכסף בצד לחסכון לכם או לילדיכם.

אם תחליטו להשקיע בעוד נכסים, תוכלו לאט לאט, אם תשקיעו בצורה חכמה, להרגיש מה זאת אומרת “לעשות את זה בניו יורק” ואחרי שתרגישו את זה, אין לנו ספק שתרגישו כמו בסרטים ותוכלו להתחיל להשקיע גם במקומות אחרים בעולם, הרי עשיתם את זה בניו יורק, אז תוכלו לעשות את זהב כל מקום בעולם.