שוק הנדל”ן בישראל קורץ לכל אדם המעוניין להשקיע כספו באופן חכם, לגרוף רווחים קלים ולהתקדם מבעלות על דירה אחת לבעלות על מספר נכסים תוך ביצוע פעולות קנייה, מכירה והשכרה. לדברי היזם שרון שאתי, איש נדל”ן אשר עוסק כבר שנים רבות בתחום, דירות למכירה קורצות ליזמים רבים המעוניינים להשביח דירה או בית ולקצור רווח נאה בתקופה קצרה. שרון מוסיף כי עסקאות נדל”ן הקשורות ברכישת דירה כדאיות היום ליזם המתחיל בגלל מחירים נוחים של הדירות והביקוש הגואה באזור לדירות או בתים הנחשבים כמעגל השלישי מתל אביב והמרכז ומושכים זוגות ישראלים המעוניינים לרכוש דירה או בית בסכום של עד מיליון שקל.

מה משפצים

כאשר קונים דירה למטרות שיפוץ ומכירה יש להבין כי ישנם שיפוצים קלים ושיפוצים יסודיים. שאתי מבהיר כי שיפוץ דירה עם בעיות ותקלות מהותיות כמו נזילות, סדקים, חשמל ועוד יעלו כסף רב. גם שיפוץ מסיבי באמבטיות ומטבחים ידרשו השקעה לא קטנה. שרון שאתי מעריך כי שיפוץ אמבטיה יעלה קרוב ל- 10,000 ש”ח. החלפת מטבח תגיע לסכומים גבוהים יותר. לכן יש לתכנן היטב מה עומדים לשפץ ובכמה ניתן יהיה למכור את הדירה. בדיקה זו נעשית על ידי בירור עסקאות נדל”ן שנערכו בסביבה הקרובה של הדירה בתקופה האחרונה. כך יכול היזם לחשב עם הדירה תניב רווח טוב.

בדיקת השוק

לטענת שרון שאתי בדיקת השוק היא אחת הפעולות החשובות ביותר לפני רכישת דירה. פנייה למתווכים המציעים דירה למכירה היא הדרך הקלה לברור מחירי שוק ריאליים. כך היזם לומד האם כדאי לקנות את הדירה שהוא בודק. במידה והוא מגלה כי מחיר הדירה הוא מציאה וכי עלויות השיפוץ לא יהיו גבוהות סימן שיש לו אפשרות לעשיית רווח נאה בזמן קצר. היזם חייב להיות עם האצבע על הדופק לגבי מחירי נדל”ן ולהיות קשוב למחירים בהם נמכרו דירות באזור של דירה למכירה שהוא מעוניין לרכוש.

עיצוב פנים

יזמי נדלן כמו שרון שאתי, הפועלים בתחום זה של חיפוש דירה למכירה, שיפוץ הדירה ומכירתה ברווח הבינו מזמן כי עליהם לרכוש גם ניסיון בתחום עיצוב פנים. צביעת הדירה בגוון ניטרלי עדיפה על צבעים עזים שעלולים להבריח קונים. הוספת אלמנטים כמו עציצים, ווילונות ועוד יעזרו אף הם במכירה.

למידע נוסף בקרו באתר של שאתי בכתובת: http://www.sharonshati.co.il