התשובה לשאלה מדוע צריך קבלן גבס פשוטה: עבודות הגבס הפכו בעשורים האחרונים לחלק בלתי נפרד מכל בנייה חדשה או שיפוץ משמעותי, וכדי לנצל את מלוא האפשרויות שהן מקנות לנו כדאי כמובן למצוא איש מקצוע מנוסה ומיומן.

אילו עבודות גבס אפשר לבצע?

קבלני גבס איכותיים ואמינים מבצעים מגוון רחב מאוד של עבודות.

דוגמה אחת היא בניית קירות פנים. במקרים אלה חשוב לוודא שהמרחק בין ניצבים של קירות אלה הוא עד 40 ס”מ כשמדובר בחדר רטוב ועד 60 ס”מ בחדר רגיל. עוד כדאי לדעת שישנם לוחות גבס חסינים למים וכאלה שהם חסינים לאש, ועוד אופציה היא בידוד עוצמתי במיוחד. במקרים אלה מציאת קבלני גבס מומלצים חשובה אף יותר מהרגיל.

סוג נוסף של עבודות שמבהיר מדוע צריך קבלן גבס הוא תקרות. לעתים בניית התקרה מתבצעת כדי לשפר אקוסטיקה בחלל מסוים, במקרים אחרים המטרה היא הסתרת תקרה קיימת לצורך שדרוג האסתטיקה של החלל ועוד סיבה נפוצה מאוד היא הטמנת מערכות שונות כמו למשל מיזוג אוויר בתוך התקרה המונמכת.

מדוע צריך קבלן גבס גם מבחינה אסתטית?

שימוש רווח נוסף בגבס הוא לצורך יצירת אלמנטים מעוצבים. כך למשל ניתן ליצור קרניז – מדרגה שממוקמת בין תקרה לבין קיר, בצורה הרצויה; קיר לטלוויזיה; תקרות צפות; קירות גליים או עגולים שמן הסתם מושכים אליהם תשומת לב רבה; מדפים; נישות ועוד ועוד.

בהתאם הצורך בקבלן גבס נובע גם מהרצון של כולנו לחיות במרחבים אסתטיים מאוד. כשזו המטרה, חשוב לבחור איש מקצוע שיש לו גם מיומנות טכנית גבוהה במיוחד וגם תפישה ויזואלית מוצלחת. אמנם מן הסתם את התוכניות משרטטים אדריכלים או מעצבי פנים, אבל תמיד טוב שיש עוד עין מקצועית שעוברת עליהם ובפרט אם היא כבר יצרה אלמנטים רבים דומים בעבר.

בטיחות ללא פשרות

למעשה השאלה הנכונה היא לא מדוע צריך קבלן גבס אלא למה חובה לעבוד רק עם קבלני גבס איכותיים. כאמור סיבה אחת היא מיומנות גבוהה, סיבה שנייה היא ההיבט הוויזואלי והסיבה השלישית היא בטיחות – מרכיב שכמובן אסור להתפשר עליו במסגרת אף עבודת בנייה ואף שיפוץ.

הבטיחות קריטית גם תוך כדי ביצוע העבודות – מן הסתם אף אחד מאיתנו לא רוצה לדעת שבזמן בניית הבית שבו הוא גר או תוך כדי שיפוץ הדירה נפגעו אנשים – וגם כדי שתוכלו לחיות בנכס בראש שקט לחלוטין כשאתם יודעים שתקרת הגבס לא תקרוס והקירות יהיו יציבים לחלוטין.

איך למצוא קבלן גבס איכותי?

כשכבר ברור לגמרי מדוע צריך קבלן גבס מגיע השלב הבא, והוא מציאת איש מקצוע אמין, זמין ומנוסה. הזמינות הכרחית כדי שהשיפוץ יצא לדרך ללא עיכובים מיותרים. האמינות הכרחית כדי שתוכלו לדעת בוודאות שהפעולות המתבצעות הן אכן אלה הנדרשות, וברמת דיוק מרבית, והניסיון הוא קריטי כי בזכותו קטן מאוד הסיכון לתקלות תוך כדי עבודות הגבס, ובנוסף קבלנים עתירי ניסיון יודעים לזהות “מוקשים” אפשריים מבעוד מועד וכך לנטרל אותם ביעילות ולהבטיח את השלמת העבודות במהירות.

הדרך הטובה ביותר למצוא איש מקצוע שעונה על כל הדרישות הנ”ל היא להיעזר בהמלצות של מכרים שאתם סומכים עליהם.