יש לכם מדפסת ונגמר הדיו? כאן נסביר איזה דיו כדאי לקנות ולמה!

רגע על מדפסות

רגע לפני שנעשה השוואת דיו מקורי למדפסת מול תחליפי חשוב שנבין את המשמעות של המדפסות בחיינו. אם נסתכל שלושה עשורים אחורה, כולנו חיינו בלי מדפסות והכל היה בסדר. האם גם כיום היינו יכולים להסתדר בלי מדפסת? סביר להניח שממש לא! כל אורח החיים שלנו הפך לטכנולוגי ולכן המדפסת היא מצרך חובה בכל בית ובכל בית עסק. זוהי הסיבה לכך, שגם כל כך חשוב לשמור עליה ולתת לה את הכבוד הראוי לה.

סטנדרטים

כאשר אנו מדברים על סטנדרטים בכל הנוגע לדיו למדפסת, איננו מתכוונים לסטנדרטים שלכם, אלא לסטנדרטים של היצרן. הכוונה היא לכך, שכאשר חברה שמוכרת מדפסות מציעה גם דיו מקורי למדפסת שלה, היא מחויבת לסטנדרטים גבוהים כדי לשמור על שמה הטוב. יצרני החיקויים לעומת, אינם מחויבים לאותם הסטנדרטים מצד אחד, ומן הצד השני אין זה אומר, שהמוצר בהכרח יהיה באיכות נמוכה. ניתן להסיק מכך, שבעוד שהמוצר המקורי חייב להיות בסטנדרט גבוה, רכישת חיקוי היא בבחינת הימור שיכול להיות משתלם ויכול גם שלא.

חיי מדף

גם בכל נוגע לחיי המדף של המוצר, כאשר עורכים השוואת דיו מקורי למדפסת מול תחליפי, מדובר על הימור. זאת, משום שזהו חלק מהסטנדרטים, אליהם מחויבות היצרניות של הדיו המקורי. במידה ואתם רוכשים את הדיו בשביל משרד, שמבצע הדפסות רבות בכל יום, יתכן שלא תרגישו בכך. אבל במידה והדיו מיועד למדפסת ביתי, או כזו שלא מדפיסים בה בתדירות גבוהה במיוחד, הדיו עלול להתייבש מהר ואז לא תוכלו להשתמש בו.

דיוק בהתאמה

אם נשווה לרגע בין בגדים לבין דיו למדפסת, הרי שאם נרכוש בגד במידה לא נכונה, לא נוכל להשתמש בו והכסף שבו רכשנו אותו, ילך לפח. הדבר נכון גם לגבי דיו למדפסת, משום שאם הוא לא מתאים באופן מדויק למדפסת סביר להניח, שהוא פשוט לא יעבוד במקרה הטוב ובמקרה הרע – הוא עלול אף להזיק למדפסת עצמה.

עלויות

מן הסתם, כאשר עורכים השוואת דיו מקורי למדפסת מול תחליפי, אי אפשר להימנע מלעסוק בנושא העלויות! אם כן, כמו במוצרים רבים אחרים, גם בתחום הדיו למדפסות, העלות של מוצר שאיננו מקורי תהיה בדרך כלל נמוכה יותר מהעלות של המוצר המקורי. יחד עם זאת, לעתים ניתן למצוא מבצעים מאוד משתלמים על המוצר המקורי ואז ההבדל הוא מאוד זניח.

צורך ושימוש

אם כבר עסקנו בעלויות, השוואת דיו מקורי למדפסת מול תחליפי צריכה גם להתחשב בפרמטר של כמות השימוש. כלומר, במידה ומדובר על מדפסת משרדית, שנעשה בה שימוש רב, ניתן לעתים לרכוש את הדיו בכמויות גדולות ואז המחיר משתלם יותר וכשמדובר על מוצר מקורי, חיי המדף שלו ארוכים יותר.

לעומת זאת, במידה ומדובר על מדפסת ביתית, שהשימוש בה נעשה לעתים די רחוקות, ההבדל יכול להיות מאוד זניח, משום שרכישת הדיו מתבצעת לעתים רחוקות וכמו כן, גם חיי המדף של הדיו חשובים, דווקא מפני שהוא צריך להישאר עמיד לאורך זמן.