מכונת צילום הינה בין המכשירים החשובים ביותר בכל משרד. בלעדיה, יום העבודה עלול להתעכב משמעותית והתקשורת עם גורמים חיצוניים כגון ספקים, לקוחות ואחרים תושבת. מה חשוב לדעת לפני רכישת מכונת צילום למשרד?

בחירה חכמה של מכונת צילום

כמעט כמו בכל תחום אחר, גם ברכישת מכונת צילום למשרד ניתן להתבלבל בשל ההיצע העצום הקיים בשוק. מכונות הצילום המוצעות כיום בשוק כוללות מגוון דגמים בעלי ייעודים שונים: החל ממכונות צילום המיועדות לבתים פרטיים וכוללות מפרט טכני עשיר ומרשים ועד למכונות צילום תעשייתיות המיועדות לחברות ותאגידי ענק או מפעלים שזהו עיסוקם העיקרי. כדי להימנע מטרחה כפולה או מקלקול בשל חוסר התאמה – חשוב לקרוא אודות הקריטריונים החשובים לבחירת מכונת צילום למשרד.

בשל המפרט העצום רבים עשויים להאמין כי מכונת צילום פרטית מתקדמת ועשירה בהיצע יכולה להתאים למשרד או לחילופין, כי מכונות צילום המיועדות למשרדים קטנים מתאימות דווקא לבית פרטי. בשל המגוון הקיים, אלו שאינם בקיאים בתחום יכולים לבחור על פי הכוונת המוכרים, בהתאם למחיר אטרקטיבי מסוים או על פי המלצה ששמעו ממכר ולאו דווקא על פי הקריטריונים שדרושים להם באמת. כאשר מדובר בבחירת מכונת צילום למשרד, הדיוק חשוב פי כמה.

שיקולים טכניים: מיקום מכונת הצילום

טרם בחירת מכונת צילום יש להחליט על מיקומה במשרד או לבחון מספר מקומות מתאימים להצבתה. בהתאם למיקום היעד ניתן להגביל את גודל מכונת הצילום הרצויה ולקבוע טווח רצוי לגודל המינימלי והמקסימלי. כמובן, יש להשאיר מספר סנטימטרים בין הקיר לבין מכונת הצילום כך שמכל מידה המתקבלת במדידת המקום הפנוי במשרד יש להפחית 3-4 סנטימטרים ואפילו יותר מכך.

תדירות והיקף השימוש

מה היקף השימוש במכונת הצילום העתידית? האם מדובר בחברה קטנה הכוללת 3-4 עובדים ואינה צריכה ליותר מ- 200 צילומים מדי יום? או שמא מדובר בחברת ענק בה עובדים מעל ל 500 איש המשתמשים במכונת צילום בכל קומה? האם השימוש במכונת הצילום בחברה הינו מרכזי או שולי? מה היא חשיבותה של מכונת הצילום בחברה? שאלות אלו יכולות להכווין בבחירת מכונת צילום בהתאם ליכולת ההספק של כל אחת מהמכונות המוצעות.

אופציות נוספות

כל מכונת צילום כיום הינה בעלת מגוון רחב של אופציות להפעלה. בין מכונות הצילום השונות ניתן למצוא אפשרויות הקיימות אפילו במכונות ביתיות דוגמת צילום משני צדי הדף, אפשרויות של הקטנה והגדלה, גדלים שונים של ניירות – A8, A4, A3 ועוד, צילום של מגוון סוגים של ניירות – היינו ניירות דקורטיביים ואחרים, אפשרויות לצילומים שוטפים, אפשרות לצילום מהפלאפון או מהמייל ועוד.

שיקולים נוספים

צילום של נייר רגיל חוסכת לא מעט כסף – לכן יש לקחת בחשבון העדפה למכונות צילום המתמקדות ומתמחות בהדפסה או צילומי ניירות רגילים. כיום רוב המכונות הינן באיכות גבוהה ביותר אולם יש מכונות שטובות יותר בהדפסה על ניירות קשים.