בונים בית חדש או משפצים בית ישן? אחרי שתסיימו את תהליך הבנייה, ריהוט הבית וכל שאר הפרטים הפרוצדוראליים המוכרים וההכרחיים בשביל לחיות בבית, נותר לבחור אלמנטים שונים שיאפשרו לעצב אותו. בין האלמנטים שתצטרכו לבחור, יהיו גם תמונות.

בחירת תמונות לבית, הוא דבר לא פשוט, לפחות לא כפי שאנחנו נוטים לראות אותו. הרבה פעמים אנשים נוטים לקחת איתם תמונות ישנות ולהעביר אותם מבית לבית, אך מה קורה כשהתמונות כבר לא מתאימות יותר או שאין בנמצא תמונות כאלה וצריך למצוא כמה אשר יקשטו את הקירות, אז על פי אלה מאפיינים בוחרים אותן? מאמר זה יציג מספר דוגמאות כיצד לבחור תמונות לבית בצורה חכמה.

לפני שנתחיל, רק נציין שניתן למצוא תמונות לבית שמוצעים למכירה במספר מקומות. החל מחנויות תמונות, סטודיו של ציירים, תערוכות ומוזיאונים שמציעים תמונות למכירה, אתרי אינטרנט ישראליים ובינלאומיים, דוכנים וכן חנויות פופ או חנויות ריהוט שונות.

כיצד בוחרים תמונות לבית

ישנן דרכים שונות כיצד לבחור תמונות לבית. דרך אחת, היא על פי העיצוב של הבית והקונספט שמבקשים להעניק לו. כאן זה תלוי גם מי מתגורר בבית. אם מדובר ברווק או רווקה, ייתכן מאוד שהתמונות יהיו הרבה יותר נועזות, הרבה יותר "מרדניות" מאשר תמונות לבית של משפחה. לעומת זאת, אם מדובר בבית של אדם מבוגר, סביר להניח שהתמונות יהיו שונות בתכלית מאשר בית של אדם צעיר, גם במובן הזה, שאנשים מבוגרים נוטים לרכוש תמונות יותר שמרניות וגם בגלל שהם מסוגלים לשאת תמונות בעלות עומק היסטורי, יותר מאשר אנשים צעירים.

מלבד שאלת הקונספט, יש גם את שאלת החדרים. בסלון אנחנו נציב תמונות מסוג מסוים, כאלה שמתאימות לקהל מבוגר יותר, בעוד שבחדרי ילדים, בוודאי ילדים קטנים, אנחנו נעדיף תמונות שמתאימות לגיל שלהם, עם זה של כלי תחבורה, דמויות מעולם הילדים, פיות, מלאכים וכדומה.

נקודה נוספת שצריך להתייחס אליה בשאלת הקונספט, היא העיצוב הכללי של הבית, האם מדובר בבית כפרי, בבית מודרני או בבית בעל מאפיינים שמרניים. בכל אחד מהסגנונות נמצא תמונות אחרות שיכולות להתאים. לעיתים אנחנו גם נתאים את התמונות, מבחינת הצבע והגודל, לעיצוב מסביבן.

דרך אחרת לבחור תמונות לבית היא על פי השטח, כלומר המיקומים בהם ניתן לתלות את התמונות. כאן הדבר תלוי בריהוט שנמצא בחדרים, למיקום החלונות והדלתות, וכן למקום בו ניתן להבחין בתמונות בצורה נוחה וברורה. למשל, אנחנו לא נמקם תמונה מול תאורה בוהקת, כי אז יהיה קשה מאוד להסתכל עליה.

דרך נוספת לבחור תמונות לבית היא על פי המסר שמבקשים להעביר דרכן, תמונה בעיצוב מודרני מעבירה מסר אחד, בעוד תמונה משפחתית קלאסית, מעבירה מסר אחר לגמרי. לכל תמונה יש את המסר שלה.