השירות הצבאי הוא חובה במדינת ישראל לכל אזרח שמלאו לו 18 שנה בין אן הוא גבר או אישה. אם אנחנו עומדים בפני גיוס ואנחנו רוצים שהשירות הצבאי שלנו יהיה פתח לקריירה שגם נוכל לנהל באזרחות כדאי לנו לשקול להתגייס לעתודה האקדמאית. בשביל שנוכל להתקבל לעתודה האקדמאית בצבא אנחנו חייבים להתקבל ללימודים לתואר ראשון (ניתן ללמוד בעתודה במגוון מקצועות ממדעי המחשב והנדסה ועד ערבית ורפואה). כדאי לעשות פסיכומטרי לעתודה אקדמית, כי בלי הבחינה הפסיכומטרית לא נוכל להתקבל לא ללימודים לתואר ראשון ולא לעתודה האקדמאית.

יתרונות של קורס הכנה למבחן פסיכומטרי לעתודה אקדמית

יש הרבה יתרונות של קורס הכנה למבחן פסיכומטרי לעתודה אקדמית. אם אנחנו רוצים להצליח בבחינה הפסיכומטרית ולקבל בה ציון גבוה, הדבר הכי נכון לנו הוא ללכת לקורס הכנה למבחן זה. בקורס ההכנה למבחן נוכל לקבל את כל העצות והטיפים איך הכי נכון לגשת לפתירת החלקים השונים במבחן. המבחן עצמו יכול להיות מאוד מלחיץ ואחד היתרונות של קורס ההכנה הוא שבמהלכו פותרים הרבה מבחנים לדוגמא שמדמים את המבחן עצמו.

למה כדאי להתגייס לעתודה האקדמאית?

אז למה בעצם כדאי להתגייס לעתודה האקדמאית? כדאי לנו לעשות פסיכומטרי לעתודה אקדמית ולהתקבל לעתודה אקדמאית כי אז יהיה לנו סיכוי טוב יותר להצליח באזרחות. חיילים שלמדו בעתודה יכולים להתקבל ביתר קלות ליחידות טכנולוגיות או ליחידות מודיעין נחשבות. כאשר יש לנו תואר ראשון עוד לפני שהתחלנו את השירות הצבאי – יכול להיות לנו הרבה יותר קל להצליח בצבא ולצאת לקורס קצינים.

בסופו של דבר, הבחירה ללמוד בעתודה כחלק מהשירות הצבאי שלנו יכולה לקדם אותנו מאוד מבחינה אישית ומקצועית. אם אנחנו רוצים להתחיל לדאוג לעתיד המקצועי שלנו כבר מגיל צעיר – הדבר הכי חכם ונכון שנעשה זה להתגייס לעתודה. בשביל שיהיה לנו קל יותר להתקבל לעתודה ולתואר ראשון אנחנו חייבים להצליח במבחני הבגרות וגם להוציא ציון מעולה בבחינה הפסיכומטרית. את ההשקעה שלנו היום נקצור בפירות ובהצלחות שלנו בעתיד – בו נהיה עתודאים בצבא קבע.