מתקני הרמה הם כלי עבודה אשר נמצאים בשימוש במרחב התעשייתי, הפרטי והציבורי. המתקנים משמשים לעבודות רבות ובניהן עבודות בניה, שיפוץ, תחזוקה ושינוע. את המתקנים השונים ניתן למצוא במחסנים ומפעלים שם הם נמצאים לעתים באופן קבוע והווים חלק מהעבודה במקום. את מתקני ההרמה יש להתאים למקום עצמו כאשר במידה והם נשארים במקום העבודה יש לבחון את התנאים השונים הקיימים במקום, למה הם הולכים לשמש ומי עומד להשתמש בהם לפני שמחליטים איזה מתקן הוא הנכון ביותר למקום.

שאלות שיש להעלות לפני שבוחרים מתקן הרמה

במידה ויש לכם צורך במתקני הרמה עליכם לשאול מספר שאלות לפני שתבחרו את המתקן עצמו ותזמינו חברה לביצוע העבודה.

  • מהן הדרישות שלכם מהמתקן? עליכם לדעת אלו דרישות יש לכם מבחינת נשיאה (משקל, מספר אנשים ורוחב המתקן) ואלו דרישות יש לכם מבחינת אופי העבודה. חשוב להגדיר מראש האם המתקן ישמש אתכם כל יום, כמה פעמים ביום ואיזה עומס יופעל עליו ולהגדיר זאת לפני שאתם מביאים את החברה לביצוע ההתקנה.
  • אלו מגבלות קיימות במקום? חשוב לבחון האם ישנן מגבלות באזור אשר דורשות התקנות מיוחדות. המגבלות יכולות להיות צפיפות של המקום, מעברים לא נוחים או כל מגבלה אחרת שעולה. על מנת לקבל את מתקן ההרמה שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר עליכם לבחון האם ישנן מגבלות גם בעבודה עצמה וגם בעת ההתקנה.
  • מי תהיה החברה המבצעת? ההחלטה מי תהיה החברה אשר תכין עבורכם את המתקנים יכולה להשפיע על העבודה במקום.

חברה להקמת מתקני הרמה

חברה להקמת מתקני הרמה צריכה להביא איתה ידע בתחום וניסיון. הדרישות השונות שאתם תעלו לעבודה צריכות להפוך למתקן בפועל. לכן, חשוב להגדיר לחברה את הדרישות ויותר מכך, לבחון האם היא כבר התמודדה בעבר עם דרישות מסוג זה. יש לבחון את החברה והאם היא מנוסה בהקמה בשטח ואלו מתקנים היא יכולה ליצור במקום. במפגש הראשוני עם החברה ניתן להתרשם אלו מתקני הרמה היא כבר הקימה וכיצד היא רואה את אופי העבודה אצלכם כאשר בהתאם לכך תוכלו לקבוע האם לפנות לקבל הצעת מחיר לעבודה או לא.