תסריט אימה שרבים חבו על בשרם שפתאום באמצע הלילה צריך להתעסק עם פתיחת סתימות בשירותים כשהכלי היחידי העומד לרשות העבודה היא פומפה מימי אנטיוכוס שעם ניסיון פעולת הפימפום הראשונה הנ”ל נשברת. בדיוק בסיטואציה הזו קיימת התפצלות התנהגותית, יש את אלו שיניחו לנושא, יסגרו ברזים וימתינו לבוקר להזמין איש מקצוע ויהיו את אלו שיוציאו את כל הכלים האפשריים ולאחר מאמצים רבים ינחלו כישלון צורב בלב ולאחר שיגיע איש מקצוע אמיתי ירגישו את הכאב גם בכיס.

טיפול נכון בפתיחת סתימות

פתיחת סתימות היא פעולה שגרתית אצל כל אינסטלטור באשר הוא והסיבות לסתימות שונות ומשונות. סתימות קורות בגלל הצטברות שומן ולכלוך אדם בתוך הצנרת עד כדי הצרת נתיב הזרימה וכתוצאה מכך המים חוזרים חזרה למעלה. מה שרבים לא יודעים שבתוך הצנרת מתקיים תהליך פתיחת סתימות אורגני שאחראים עליו חיידקים ובקטריות הניזונים מהשומן המצטבר, אם כך נשאלת השאלה, למה עדיין יש סתימות אם יש מי שמטפל בהן? התשובה פשוטה: מחוסר ידע אנחנו קוטלים את הבקטריות והחיידקים עם אקונומיקה ורעלים אחרים שאנו מזרימים לצנרת בעת ניקיון הבית..

סתימות בכל מיני פינות

הלקח שנלמד שבמקרה ויש סתימה תמיד רצוי לקרוא לאיש מקצוע ברשותו כל הכלים הנכונים הדרושים לעבודה. איש המקצוע יודע במדוייק לאתר את הנזילה, להבין את מהות הסתימה, להעריך את מהות העבודה ולהשתדל לתת את הפתרון הטוב ביותר. יש גם מקרים שיחייבו לבצע עבודות פירוק של קרמיקות, שבירת קירות, הפיכת בלטות על מנת לטפל בבעיה. אינסטלטור מנוסה ידע להשיב הכל לקדמותו על הצד הטוב ביותר.

סתימות ופתרונן

יש דרכים רבות לפתור בעיות נזילות וסתימות בכל מקום בבית, להלן חלק מהן ואין לנסות אותן בלי איש מקצוע במקום:

  • שימוש בחומרים כימיים חזקים – חומרים זמינים בכל חנות כלי עבודה או סופר קרוב, הבעיה העיקרית שהם עוזרים לתקופה קצרה והם מאד מסוכנים לבריאות.
  • ביובית – הזרמת מים מתוך מיכלית בלחץ של 150 אטמוספרות ישירות לתוך הצנרת כאשר ברוב המקרים הסתימה נפתחת. מתאים במיוחד לביוב עירוני. שימוש בביובית עבור צנרת ביתית עלול לגרום נזק חמור בעיקר אם מדובר בצנרת ישנה.
  • הזמנת אינסטלטור – הפתרון האולטימטיבי עבור פתיחת סתימות.

לסיכום, שימוש מופחת בחומרים כימיים בעת ניקוי הבית, חינוך זריקת ניירות לפח האשפה ולא לאסלה יכול להבטיח שנים של שקט מהחשש לסתימה באמצע הלילה.