כי למנוע זיהומים בגין מי שפכים, ובשביל לחסוך במי הגשמים – מבצעים תהליכים של טיהור מי השפכים. מהם שפכים תעשייתיים? כיצד מטפלים בהם?

מי הגשמים מגיעים לעולם נקיים וזכים. אך לאחר שאנשים עושים בהם שימוש הם הופכים להיות מזוהמים ומסוכנים לסביבה. זאת כאשר מדובר בצריכה ביתית. אך כאשר מדובר בשימוש תעשייתי הסיכון גדול אף הוא. וזאת משום שבמהלך תהליכי הייצור השונים מופקים מים מזוהמים בחיידקים ובחומרים מסוכנים נוספים. מציאות זו מחייבת לטפל במים בצורה אחראית ונכונה על מנת למנוע נזקים חמורים. מים מזוהמים בעולם מסכנים את בני האדם ואת בעלי החיים. השלימות האקולוגית כולה נפגעת מכך. חובה לקחת אחריות ולטפל במים המזוהמים הללו כראוי. על פי תקנים רלוונטיים ובאמצעות בדיקות רציפות.

טיפול נכון בשפכים – כיצד?

תהליכי הייצור יוצרים כמויות גדולות של שפכים תעשייתיים. מים אלו מכילים בתוכם חומרים שונים שיש לנטרל אותם על מנת לאפשר שימוש חוזר במים. לתהליכים אלו קורים תהליכי טיהור. במכוני טיהור וטיפול בשפכים תעשייתיים ייעודיים בודקים את ההרכב של המים. על פי המסקנות של הבדיקה יתכננו את התהליך של הטיהור. לכל סוג של פסולת או זיהם יש סוג אחר של טיפול. וזה אומר שהמים יעברו מספר שלבים של טיפול עד להשגת רמת הטיהור הנדרשת.

המטרה היא לבודד מהמים את החומרים המזהמים ואת החיידקים, ובכך לאפשר שימוש נוסף במים. המים המטוהרים ישמשו לתעשייה או להשקיה – ובכך יחסכו למדינה הענייה במשקעים מים שראויים לשתייה. כאשר בוחרים מכון לטיהור המים חשוב לוודא כי מדובר במכון מקצועי שמבטיח טיפול יסודי ונכון במים. כך תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה ראויה ואיכותית והמים אכן טוהרו כראוי והם ראויים לשימוש. המים המטוהרים ישקו את השדות ויאפשרו לחקלאים לגדל את השדות בלי שימוש במים ראויים לשתייה.

מכונים מקצועיים לטיהור מי שפכים מטפלים במים ומחזירים אותם למצב שימושי ומועיל. כך מקטינים את הזיהום, ומאפשרים לעשות שימוש חוזר במים. כך חוסכים במים. בחירה במכון מקצועי יאפשר לכם להיות בטוחים שהתהליך נעשה בצורה מבוקרת.

המאמר בחסות חברת חן המקום לטיפול ופינוי אשפה.

אנו מזמינים אתכם לשמור על הסביבה.