האינטרנט, על שלל רעיונותיו ומיזמיו השונים, מאפשר לנו לא רק לקבל או להעביר מידע, לקרוא תכנים או לצפות בסרטונים אלא הוא מאפשר לנו לעשות את הדבר הבסיסי ביותר וזה, לחבר ולקשר בין אנשים. בסופו של דבר, זו היתה המטרה המקורית שלו, לאפשר חיבור בין אנשים בכל העולם ולהפוך אותו לכפר גלובאלי מקושר.

מי שמשתמש באפשרות הזאת ויצר פונקציה כזו תוך שימוש נכון במרכיבים של האינטרנט, היא שרי אריסון באמצעות פלטפורמה דיגיטלית בשם גודנט (goodnet). מדובר על פלטפורמה ייחודית שמטרתה לחבר בין אנשים בכל רחבי העולם מתוך כוונה לעורר שינוי. הפלטפורמה נועדה לעורר השראה בקרב כל החברים ובקרב כל מי שמשתמש בה, מתוך מטרה שהם יעשו מעשים טובים באופן עצמאי, בכל יום יום, בכל מקום בו הם נמצאים, בכל תחום בו הם מעוניינים וקרוב לליבם.

מה שהפלטפורמה מספקת זה פורטל אדיר של סיפורים וסרטונים שמספקים השראה בתחומים שונים, בפרט בתחומים שקשורים לקהילה ולאקולוגיה, וכן הפורטל כולל מדריך מקיף ומיוחד לכל סוגי החברות, הארגונים והעמותות, יוזמות חברתיות ויישומים שונים בתחומי התנדבות מגוונים. בצורה כזו, כל מי שנכנס מקבל את כל המידע שהוא צריך על מנת לייצר קשרים, לבצע שיתופי פעולה, לקבל מידע והכל במטרה לעשות טוב. הפלטפורמה שמה לה כיעד, להוות מקור דיגיטלי חשוב ומשפיע לפעילות שתעורר השראה לעשיית טוב.

צריך לציין, מעבר לעובדה שהפלטפורמה עובדת עם ארגונים, עמותות ואנשים, הרי שהיא גם פועלת עם כלי תקשורת כולל הפינגטון פוסט, במטרה לזכות לחשיפה גדולה יותר ולהגיע לכמה שיותר אנשים בכל רחבי העולם.

למה בעצם צריך פלטפורמה כזו

על פניו, אפשר לומר שיש פייסבוק, יש אינסטגרם, יש מספיק כלים שיכולים לאפשר לנו לייצר קשר עם אנשים ברחבי העולם ולעורר עניין בשביל לעשות טוב לקהילה ולסביבה. זה נכון, אך אותם מקומות הרבה פעמים אינם מהווים בסיס נרחב מדי בשביל לייצר שיתופי פעולה, מה עוד שהרבה פעמים אנשים שוכחים את המטרה שלשמה הם נכסו אליו מראש ובוחרים לבצע דברים אחרים.

נקודה אחרת היא, שכאן בפלטפורמה של גודנט, אפשר לקבל את כל המידע, את כל מה שצריך בשביל לבצע פעולות שונות. זה לא רק דברים בסיסיים, זה לא יצירת קשר בין גולשים שונים, זה הרבה מעבר לכך. למעשה מקבלים פה את כל המידע שאנחנו צריכים בשביל לבצע מעשים טובים בכל מקום.

נקודה נוספת, פלטפורמה כזו עם כל מה שיש בה, יכולה לא רק לספק לנו מידע אלא גם לעורר בנו השראה לבצע דברים שונים, דברים נוספים. אנחנו לא צריכים מעבר לכך כלום. לקרוא, להפנים ולעשות את המעשה הטוב למען הסביבה, למען הקהילה. כאן נקבל את כל הכלים לכך וכאמור נקבל את ההשראה לפעולה.