בין התפקידים היותר מבוקשים לפי אולג'ובס להם הדרישה בארץ הינה מהגבוהות בעולם הם מאבטחים, שומרים, בידוק בטחוני, מאבטחי מתקנים ועוד. ישראל מאבטחת כמעט כל חלל ציבורי החל ממסעדות ובתי קפה הדואגים לעצמם לאבטחה, דרך מוסדות ממשלתיים, בנקים, בתי ספר וגנים, בתי מלון, קניונים ומרכזי קניות ציבוריים ועד אבטחת אישים. מה גם שמדובר בעבודה מועדפת ולכן בין השאלות אותן  עלינו לשאול כאשר אנו מבררים לגבי קבלה לעבודה מהסוג הזה הן איזה ניסיון דרוש לנו, האם ניתן להשתלב בעבודות אבטחה ללא עבר צבאי? ובכן שאלה טובה והתשובה לשאלה זו היא תלוי במשרה.

  • רכבת ישראל- ובכן מכיון ומדובר באזור סופר רגיש מבחינה בטחונית, לרוב יחידת האבטחה של רכבת ישראל אשר זקוקה למאבטחים ומאבטחות למגווון של משימות אבטחה כן דורשת שירות צבאי מלא, עבר ללא דופי ולעתים גם תעודת לוחם. לאחר שהאדם עבר את תנאי הקבלה וריאיון החברה גם מוציאה אותו לקורס בתשלום על חשבונה.
  • תעשייה אווירית – גם כאן לרוב מדובר באזורים רגישים ומשרות מהסוג הזה מספקות תנאים טובים למאבטחים עם אופציה לקידום. ברוב התפקידים גם כאן נדרש שירות צבאי רובאי/ת 03 ומעלה עם נכונות למעבר קורס והתחייבות אך לא נדרש ניסיון ממשי בתפקיד.
  • מאבטחים למתקני בזק- כאן למשל לרוב אין צורך בעבר צבאי בכדי להיות מאבטח. העבודה הינה לרוב במשמרות וכוללת סיורים, שמירות ואבטחה בסיסית.
  • אבטחה בקניונים- גם כאן לא תמיד דורשים עבר צבאי בכדי להיות מאבטחים. במשרות רגילות עוברים קורס ייעודי ולמשרות ניהוליות דרוש לרוב ניסיון פיקודי בצה״ל ו/או ניסיון ניהולי בתפקידים אחרים.

אז מה כן התפקיד דורש?

ובכן כל מי שעובד בתחום האבטחה חייב להיות אדם בעל אחריות אישית שכן אם לפניו משמרת לילה, לא הגיוני שאותו אדם ישתה אלכוהול בצהרי היום שכן אז הוא לא יהיה עירני וחד לביצוע תפקידו על הצד הטוב ביותר. באולג'ובס מצאו שאדם שעובד בתחום האבטחה והשמירה חייב להיות מקצוען, לעשות את העבודה בצורה מדויקת על פי כל כללי הבטיחות וכמובן אדם שרואה צעד אחד קדימה, מסוגל לזהות אנשים ולקלוט מי עומד מולו. גם דייקנות חשובה כאן שכן מדובר בעבודה במשמרות, עבודה קשה פעמים רבות עם המון שעות על הרגליים ולכן ברגע שמבטח מאחר הוא די פוגע בחבר שלו שכבר עומד שעות רבות, אינו