עסק קטן תלוי ברוב המקרים על חוט השערה, כל החלטה יכולה להיות גורלית וכל טעות יכולה להוביל לסגירתו של העסק. עסקים קטנים ברובם מאופיינים ברצון עז ובתחושת מחויבות להצליח ולהגדיל את הרווחים אבל לא תמיד הצעדים שאנו נוקטים אכן יובילו אותנו לשם. יש לא מעט טיפים ועצות שכדאי שתשמעו כדי שהעסק הקטן שלכם כיום יהיה עסק גדול ביום מן הימים.

 

דעו את יכולתכם, אל תיקחו סיכונים מיותרים

בטח אתם שומעים כל הזמן אנשים מהצד שמייעצים לכם לקחת סיכונים, לקפוץ למם העמוקים ולא לפחד לקבל החלטות שיש בהם חשש מסוים. אותם אנשים כנראה מצוינים בלייעץ לאחרים אבל האם הם היו נוהגים אותו דבר? כנראה שלא. עסק קטן לא יכול לקחת סיכונים שאין בהם אופק או אפשרות לחזור אחורה שכן החלטה אחת מוטעית או קפיצה גדולה מדי ברמה עלולה לרסק אותו לגמרי. לא מעט עסקים קטנים נסגרים בכל שנה, רבים מהם נסגרים בגלל טעויות שהיו יכולות להימנע- אל תהיו חלק מהסטטיסטיקה הלא מחמיאה, תהיו מספיק חכמים לקחת את ההחלטות הנכונות ולדעת בדיוק למה אתם מסוגלים ולמה לא.

 

העסיקו עובדים חרוצים שרעבים להצליח

אם החלטתם שהעבודה גדלה ואתם כבר לא עומדים בעומס זה הזמן לגייס עובדים חדשים שיעשו את העבודה עבורכם. אין פתרון קסם למצוא את העובד המושלם, לא תמיד האדם שיושב מולכם בראיון עבודה אכן יבצע את העבודה בצורה מושלמת כפי שהוא מבטיח אבל אם תצליחו במשימה למצוא את העובדים המתאימים והנכונים הרי שעשיתם לעצמכם שירות מועלה. נסו לגייס עובדים חרוצים ובעלי רצון להצליח, עסק קטן זקוק לאנשים שרוצים לגדול ולצמוח ואם תמצאו את האנשים האלו תוכלו לדעת שהסיכוי שלכם להתעצם גדל משמעותית.

 

דאגו לסביבה על ידי הפקת חשבונית דיגיטלית

אומרים שאם דואגים ועוזרים לעולם אז העולם דואג ועוזר לנו בחזרה. עסקים רבים, גדולים וקטנים כאחד מבינים כיום את המשמעות של שמירה על הסביבה ועל האוויר שאנו נושמים ומשתדלים בכל כוחם למצוא פתרונות ירוקים ויצירתיים. להפיק חשבונית ירוקה זה אחד הצעדים הקלים, הפשוטים והיעילים ביותר בדרך להפוך את העולם למקום טוב יותר וכמובן שגם לכם זה חוסך לא מעט זמן והרבה מאוד כסף. הפקת חשבונית ירוקה זו פעולה יום יומית עבור רוב העסקים בישראל שכן רוב העסקים כיום מעדיפים להשתמש במחשב ולא בנייר.

 

תסמכו על עצמכם אבל תהיו פתוחים להצעות

בסופו של דבר אתם אלו שתיהנו או תסבלו מההחלטות של עצמכם ולא תוכלו להאשים אף אחד. אל תפחדו להיות עצמכם וללכת עם ההחלטות שלכם עד הסוף ועם זאת תהיו בעלי ראש פתוח לקבל עצות וטיפים מאחרים. עסק קטן לא חייב להישאר עסק קטן, הוא יכול להיות יום אחד עסק גדול ואפילו עסק גדול מאוד שמצליח וגדל בכל יום יותר ויותר. הכוח נמצא בידיים שלכם- אתם תחליטו מה לעשות איתו.