ערב או יום גיבוש הם ימים משמעותיים ביותר בהתנהלותו של מקום עבודה. הם מהווים עבור כולם שבירת שגרה. אלה ימים אשר מאפשרים להכיר זה את זה מנקודת מבט רחבה יותר שאינה קשורה כלל לתחום המקצועי אלא עוסקת בהיבט האנושי. בימי או ערבי הגיבוש כולם שווים- עובדים ומנהלים כאחד. בנוסף, אלה ימים אשר מוסיפים עוד חוויה לתיק החוויות שצובר העובד. הם מהווים  זריקת מרץ להעלאת המוטיבציה, לתחושתו של העובד כי מקום העבודה משקיע בו. מהן האפשרויות העובדות בפני מקום העבודה לגבי ימי או ערבי הגיבוש? האם כדאי לעשות זאת במתכונת ערב או יום מלא?

ימי גיבוש- דרך להעלאת תפוקות החברה

גם אם ימי הגיבוש גורמים להוצאות נוספות הכוללות את הפקתם בנוסף להפסד יום עבודה של המשתתפים, עדיין נמצא כי ימי הגיבוש הם חיוניים ביותר לצמיחת החברה. ההפוגה שאותה חווים העובדים באמצעות  ימי הגיבוש או ימי הכיף היא משמעותית מאוד עבורם. אמנם מדובר ביום אחד מתוך ימי עבודה רבים ורצופים אך היום האחד הזה ואפילו מספר שעות אם מדובר על סדנאות גיבוש לעובדים המתקיימות במתחם החברה ונמשכות רק חלק מהיום, יוצקים תוכן רב, אפשרות לשחרור, להרחבת אופקים במידה והסדנה עוסקת בתחום מסויים או הכרת האחר ושיתוף פעולה עימו בדרך שלא היתה מתאפשרת לולא סדנאות אלה.

ערב או יום- מה עדיף?

הן ערב גיבוש והן יום גיבוש יעלו את המוטיבציה של העובדים ויעוררו בהם רצון לתרום לחברה. עם זאת, המתכונת שלהם תהיה שונה ותשים את הדגש על נקודות שונות. בערב גיבוש העובד יהיה לרוב פסיבי. מטבע הדברים, ערב נועד יותר לצפיה בהופעה עם ארוחה, הרצאה או סדנת היכרות עם נושא מעניין שנועד להעניק לעובדים ידע והרחבת אופקים. אלה יכולות להיות סדנאות גיבוש לעובדים בנושאים כמו גרפולוגיה או מיסטיקה, מופע קוסמות או אמנות חושים, סדנת אפיה או יין- כל אלה מותאמים יותר לערב. ערבים כאלה יתנו לעובדים תחושת נינוחות והם בהחלט יעריכו את האפשרות לצפות ללא תשלום או להתנסות בכל אחד מן הנושאים שיבחרו. ערבי גיבוש יהיו לרוב נטולי כל קשר לעבודה או להיבטים שלה. ימי גיבוש לעומת זאת, ניתן לנצל גם לטובת גיבושו של צוות, שיתוף הפעולה בין חבריו, למידה כיצד להתמודד עם רגעי לחץ. כל אלה ניתן לבצע בדרכים מהנות אך עדיין העובדים יבינו את הקשר הישיר שבין הפעילות לבין העבודה. ישנו היום מבחר רב של סדנאות ODT אשר עובדות על היבטים שונים שבכישורים הנדרשים לעבודה. אם מטרתה המרכזית של החברה היא חיזוק העבודה מהבחינות הללו, יום גיבוש הכולל משימות שונות יהיה אפקטיבי יותר מערב גיבוש. בנוסף, ערבי גיבוש נעשים פעמים רבות עבור העובדים ובני או בנות זוגם, לעומת יום גיבוש שנעשה עבור העובדים בלבד.

טיול משולב בסדנאות

אם מקום העבודה בוחר לארגן יום גיבוש הכולל סדנה כזאת או אחרת, כדאי מאוד לשלבה בתוך טיול. אם הסדנה תשולב בתוך טיול בו יבקרו העובדים במקומות שונים ויאכלו יחדיו ארוחת צהריים יושגו באמצעות יום זה שתי מטרות: האחת, העבודה על כישורי העבודה המושגים באמצעות הסדנה יחד עם זמן חופשי אשר נועד להנאה נטו ובו יוכלו העובדים להכיר זה את זה באופן חופשי, לטייל יחד ולהרגיש כי מקום העבודה מפנק אותם ומוכן להשקיע גם בבילוי זמן חופשי. טיול המשולב בהפסקות שבהן נערכים משחקים ותרגילים עם דיון קבוצתי אחריהם ישיג את שתי המטרות.

אילו סדנאות ישנן?

סדנאות ODT (outdoor training) שמות את הדגש על תחומים שונים ולפיכך כוללות אלמנטים שונים. סדנה העוסקת בתחום השירות תכלול תרגילים שיעלו את הצורך לתמוך באופן פיזי באדם אחר ולבנות אמון בין הצדדים. כך מחוזקת ההבנה שבכדי לתת שירות יש להיות רגיש לאחר ולצרכיו. סדנה לפיתוח מנהיגות כוללת משימות מאתגרות הנעשות באופן קבוצתי כמו בניה של מבנה מורכב בעזרת מקלות. סדנת קבלת החלטות תהיה מורכבת מתרגילים בהם יש לנפות את העיקר מהטפל. בנוסף לסדנאות כאלה הנעשות בשטח ניתן לארגן סדנאות בהיקף מצומצם יותר הנעשות בתוך החברה ומהוות אף הן הפוגה וזמן בו חשים העובדים כי ניתן להם ערך מוסף.