חברה פרטית שרוצה למשוך אליה עובדים איכותיים, צריכה לתת להם תנאים מעולים ומגוון הטבות, אחרת הם ילכו לעבוד בחברה אחרת, ובעולם ההייטק, עניין זה מקובל במיוחד. תנאי ההעסקה של עובדי הייטק בארץ ובעולם הם מהטובים ביותר בשוק, ולמרות התנפצות בועת ההייטק בשנות האלפיים, עבודה בהייטק היא עדיין אחת מהעבודות המשתלמות ביותר בשוק העבודה, הן מבחינת השכר והן מבחינת ההטבות. חברות ההייטק בישראל מצד אחד וחברות העוסקות בהשמה להייטק מצד שני, רודפות אחר העובדים ומציעות להם גם היום שלל הטבות. בכתבה זו נפרט על אודות נושא זה.

מדוע כדאי לעבוד בתחום ההייטק?

אין עוד הרבה תחומי עבודה שיש להם כל כך הרבה יתרונות כמו עבודה בתחום ההייטק. גם לאחר המשבר הכלכלי והתנפצות בועת ההייטק, עדיין נחשב תחום זה לאחד מהתחומים שהכי כדאי לעבוד בהם. ואכן, החברות העוסקות בתחום מציעות לעובדים שלל הטבות על מנת למשוך אותם (מעבר למשכורת הגבוהה). אז כיצד מנסות החברות למשוך אליהן את עובדי ההייטק הטובים ביותר? קודם כל באמצעות משכורות גבוהות במיוחד, הרבה מעבר לממוצע במשק. משכורות של כמה עשרות אלפי שקלים (לא כולל בונוסים), הן מקובלות למדי בעולם זה ואלה הן משכורות הנחשבות לגבוהות מאוד בשוק העבודה של ישראל. לא כולם מרוויחים כך, אך אין ספק שבתחום זה יש עובדים רבים יותר אשר מרוויחים משכורות גבוהות מאשר בתחומים אחרים. מלבד המשכורת, יש גם את התנאים הבסיסיים – יותר ימי חופשה, יותר ימי מחלה וכמובן – הטבות סוציאליות בדמות קרנות השתלמות, קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים משתלמים במיוחד. כמעט לכל עובד בתחום ההייטק יש קרן פנסיה או ביטוח מנהלים וגם קרן השתלמות, ואלה הן הטבות חשובות מאוד. כל מי שעובד בתחום של השמה בהייטק, יודע כי ללא ההטבות הללו קשה מאוד למשוך עובדים איכותיים. קרן פנסיה מקיפה בהתאמה אישית או קרן השתלמות איכותית משמעותן עוד כסף בטווח הבינוני והארוך, וזהו יתרון גדול לעובדים (למידע נוסף). אך בכל הקשור לעבודה בהייטק, שכר גבוה, ימי חופשה רבים וקרנות פנסיה איכותיות לא תמיד מספיקות, ויש עוד לא מעט צ’ופרים נוספים בעולם ההייטק.

הטבות נוספות בעולם ההייטק

מעבר למשכורת הגבוהה, התנאים המועדפים וקרנות הפנסיה וההשתלמות, גם סביבת העבודה בחלק מחברות ההייטק היא משופרת ומשודרגת. מכונות קפה משוכללות, מקררים העמוסים בכל טוב, פינוקים במטבח, נסיעות לחו”ל, רכבי ליסינג בעלות  משתלמת, כל אלה הם רק חלק מהצ’ופרים של עובדי הייטק בחלק מהחברות (לא בכולן כמובן). לעיתים העובדים אפילו מקבלים ימי פינוק בספא, כרטיסים להופעות של זמרים מפורסמים, ארוחות במסעדות איכותיות ועוד. החברות עושות הכל על מנת למשוך אליהן את העובדים הטובים ביותר, ואלה הן רק חלק מההטבות. לחברות המובילות יש גם חדרי משחקים (עם שולחנות פינג פונג, פלייסטיישן ועוד), וכל זאת עוד לפני שהזכרנו את העבודה עצמה שהיא לרוב מעניינת ומתנהלת בסביבה טכנולוגית מתקדמת, תוך הענקת ביטחון לעובדים, יציבות ואתגר טכנולוגי!

לסיכום, חברות ההייטק וחברות ההשמה הפועלות בתחום זה מתחרות על העובדים בתחום מבוקש זה, וגם כיום, בעשור השני של המאה ה – 21, תחום ההייטק נחשב למשתלם במיוחד בשל השכר הגבוה, התנאים המעולים וההטבות הרבות אותן מעניקות החברות.