שיפוץ גירים אוטומטיים וידניים מיועד לבעלי רכבים שרוצים לשמור על הבטיחות ועל חווית נהיגה אופטימאלית. במאמר הבא נסביר מדוע חשוב לבצע את השיפוץ וכיצד ניתן להיעזר בו על מנת לחסוך בהוצאות תחזוקה

מכון גירים הוא מוסך שמתמחה בשיפוץ סוגים שונים של תיבות הילוכים. היות ותיבת ההילוכים היא אחד החלקים החשובים ביותר ברכב, יש משמעות גדולה לבחירת מכון גירים והתייעצות עם אנשי המקצוע הנכונים. יחד עם זאת, לא כל הנהגים מבינים לעומק עד כמה חיוני לבצע את השיפוץ. הנה כמה סיבות שיכולות להוכיח את זה:

א. שיפור רמת הבטיחות – תיבת הילוכים לא תקינה מסכנת את הנהג ואת הנוסעים. היא עלולה לגרום להאצה פתאומית ולמנוע בלימות בשעת חירום. הדרך לצמצם את רמת הסיכון היא לבצע שיפוץ אחת לתקופה מסוימת. בניגוד למשתמע משם הפעולה, השיפוץ הוא לא פריבילגיה אלא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה.

ב. חווית נהיגה – גיר לרכב משפיע באופן ישיר על חווית הנהיגה. תיבה שמצליחה להעביר הילוכים באופן חלק מונעת קפיצות ורעשים, היא מתאימה לרכבים פרטיים ומסחריים והיא גם עשויה לשדרג דגם ישן. אפשר לבצע את השיפוץ בתיבות הילוכים אוטומטיות או בגירים ידניים. הדבר החשוב הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהבין את החשיבות של שיפוץ המבוצע בזמן.

ג. חיסכון בהוצאות – הוצאה חד פעמית על שיפוץ גירים אוטומטיים וידניים תחסוך הוצאות תחזוקה של אלפי שקלים בשנה. ראשית, השיפוץ מחדש את תיבת ההילוכים ומונע תקלות ובעיות בלתי צפויות. שנית, משתלם יותר לבצע שיפוץ במכון גירים מאשר לשאת בהוצאות על החלפת תיבת הילוכים לאחר תאונה ותקלה. עלות השיפוץ נקבעת על פי סוג התקלה ואפשר לנצל את ההזדמנות כדי לשדרג תיבת הילוכים ישנה או מסורבלת.

מי מוסמך לבצע את השיפוץ?

החשיבות של שיפוץ גירים אוטומטיים וידניים מוכיחה שלא כל אחד יכול לבצע את העבודה. יש צורך בחיפוש אחר מכון גירים מוסמך וכדאי לוודא האם אנשי המקצוע בקיאים בסוג הדגם, היצרן ושנת הייצור. ההבדלים בין תיבות הילוכים גדלים מדי שנה ויש שורה ארוכה של שיפורים טכנולוגיים אליהם חשוב להתייחס. מי שמבצע את השיפוץ צריך להיות מוסמך ובעל ניסיון של 10 שנים לפחות בענף המכונאות בכלל ובטיפול בתיבת הילוכים בפרט.

נהיגה על הרכב לאחר שיפוץ תיבת הילוכים יכולה להעיד עד כמה מדובר בפעולה חשובה וחיונית. השיפוץ משנה לחלוטין את אופי הנהיגה ומשדרג את הרכב. ניתן לבצע את השיפוץ ברכבים אחרי תאונה או בעקבות בלאי ושחיקה. תיבת הילוכים גם קובעת את ערך הרכב מבחינת מחירון, לכן אסור להגיע למצב של תקלות חוזרות ונשנות. בסופו של דבר, השיפוץ מבוצע על מנת להבטיח את הפעילות התקינה של הרכב ואת בטיחותם של הנהג והנוסעים.