כל מי שיש לו רכב, בין אם המדובר ברכב פשוט וזול, רכב משפחה, רכב ספורט או רכב יוקרה, חייב להשקיע כמה שיותר בצמיגים של הרכב. הצמיגים של כל רכב מהווים את הקשר הישיר ביותר לכביש ולכן יש להם חשיבות רבה. אז גם אם יש לכם מושבי עור יקרים, מערכת שמע מושקעת או רכב עם ביצועים מושלמים, כל אלה לא יהיו שווים יותר מדי ללא צמיגים איכותיים” בטיחותיים ורצוי גם מעוצבים. עוד על צמיגים לרכב בכתבה הבאה.

 

החשיבות של הצמיגים

לצמיגים של רכבים יש חשיבות רבה מאוד בכמה היבטים – הן בפן הבטיחותי (הפן החשוב ביותר), הן בפן העיצובי וכמובן גם בכל הקשור לפן של חוויית הנהיגה. יש לא מעט חברות העוסקות בייצור צמיגים וכולן שמות את הדגש על הפרמטרים הללו – בטיחות, עיצוב וקידמה טכנולוגית המשפרת את החוויה. חשוב מאוד שהצמיגים שלכם יותאמו באופן ספציפי לרכב ושהם יוחלפו בכל תקופה מסויימת על פי הצורך. יש כמובן צורך בבדיקה של לחץ האוויר של הצמיגים, רמת השחיקה שלהם, מצבם הפיזי ועוד, אך ניתן גם כמובן לבחור מראש צמיגים איכותיים על מנת שכל הבדיקות הללו ימנעו מכם להחליף צמיגים בכל שנה. כאשר הצמיג הוא איכותי יש צורך בהחלפתו רק לאחר משך זמן גבוה יותר וכך גם ניתן לחסוך לא מעט כסף. חשוב מאוד להתאים את הצמיגים של הרכב שלכם לכל תנאי הדרך האפשריים, החל מנסיעות על כביש רגיל, בשטח, כבישים בתנאי מזג אוויר מגוונים (גשם, שלג, חום כבד ועוד) וגם כאשר הרכבים הם גדולים במיוחד. יש לא מעט יצרני צמיגים מובילים המשקיעים רבות בצמיגים איכותיים לרכבים רגילים, משפחתיים, ספורטיביים יוקרתיים ועוד, העומדים בכל תנאי השטח האפשריים ואשר נותנים מענה מושלם לבעלי הרכב. עוד על הצמיגים לרכבים שונים בדף אינטרנט זה.

 

קונים צמיגים לרכב? להלן כמה כללים חשובים!

כל מי שקונה צמיגים לרכב שלו חייב בראש ובראשונה להתייעץ עם אנשי מקצוע על מנת שהצמיגים יתאימו לרכב מכל הבחינות. יש לקבוע מראש את התקציב שלכם מכיוון שהמחירים של הצמיגים משתנים מאוד בהתאם לצמיג. ישנם צמיגים זולים מאוד בעלות של כמה מאות שקלים בודדים, ויש גם צמיגי יוקרה שהם יקרים הרבה יותר. כמובן שצמיגי יוקרה או צמיגים ספורטיביים נחשבים ל”יוקרתיים” יותר (ולרוב גם יהיו יקרים יותר), אך הם לא מתאימים לכל רכב ולכן יש חשיבות רבה להתייעצות עם אנשי מקצוע בתחום, זאת במקביל לעריכת סקר שוק מקיף שמומלץ לבצע מכיוון ששוק זה הוא תחרותי במיוחד. החליטו מה יותר חשוב לכם – המראה של הצמיגים, הנוחות של הנסיעה, אחיזת הכביש של הצמיגים (אם אתם רוצים לחסוך בדלק), וכמובן – כל נשוא הבטיחות שהוא לדעת רבים החשוב ביותר. כאשר קונים צמיגים יש לשים לב לכמה נקודות חשובות: המידות של הצמיג וסיווג המהירות שלו (כל סוג של צמיג מוצע באין ספור מידות). ההתאמה של הצמיג לרכב (הן מבחינת בטיחותית והן מבחינת המראה), החברה המייצרת את הצמיג – בתחום זה מומלץ לרוב לקנות דווקא את המוצרים של המותגים המוכרים יותר גם אם הם מעט יקרים יותר, וכמובן, מומלץ מאוד לוודא כי כל הצמיגים שאתם קונים לרכב הם במידה זהה, מאותו היצרן ומאותו הדגם! חשוב גם לוודא כי לחץ האוויר של הצמיג הוא במידה הנכונה (את הבדיקה יש לבצע כאשר הצמיג קר) ורבים ממליצים לא לקנות צמיגים משומשים בני יותר משנה (אם כי זה כמובן תלוי בתקציב של הקונה).

 

לסיכום, בחירת צמיג לרכב הוא לא עניין של מה בכך ובשל החשיבות הרבה של חלק זה של הרכב, מומלץ מצד אחד להשקיע בו כמה שניתן ומצד שני להתייעץ עם מומחים על מנת לקבל התאמה מירבית ולבצע סקר שוק על מנת לחסוך בעלויות! וזכרו – למרות שלרבים חשוב המראה של הצמיג נושא הבטיחות חייב להיות מעל לכל שאר השיקולים!