מתכוונים לנסוע לחו”ל? אחרי שתבחרו לעצמכם יעד, ותזמינו כרטיסי טיסה וחדר במלון, הדבר הבא שאתם צריכים להזמין בשביל להפוך את הנסיעה שלכם לחוויה ייחודית ומשתלמת, הוא רכב. כך תוכלו להתנייד ולהגיע לכל מקום בצורה קלה ופשוטה. לשם כל עליכם לדעת מספר פרטים אודות השכרת רכב בחול.

השכרת רכב בחול יכולה להתבצע במספר מסלולים. ניתן לבצע את ההשכרה בישראל דרך חברת השכרת כלי רכב אשר יש לה סניפים בחו”ל או כזו שעובדת עם חברות מקומיות במדינה אליה אתם טסים. אפשרות אחרת היא לשכור רכב דרך הסוכנות אצלה הזמנתן את הטיסות והמלונות. מסלול אחר הוא להזמין כשאתם נוחתים בחו”ל,  עם זה בשדה התעופה ועם זה במלון עצמו.

כשאתם מבקשים להשכיר רכב בחול, עליכם לבדוק מספר דברים, תחילה עליכם לבדוק איזה רכב אתם יכולים לקבל. כמובן שבחירת הרכב תלויה בכמות הנוסעים בו. אם מדובר במשפחה עם ילדים, רצוי שיהיה זה רכב משפחתי מרווח, אם מדובר ברכב לאדם יחיד, הרי שמומלץ שיהיה זה רכב קטן שגם צורך מעט דלק, אם אתם מתכוונים לטייל בשטח, אז עליכם לשכור ג’יפ או רכב אחר שמאפשר זאת.

אם דיברנו על ילדים, קחו בחשבון שאתם בוודאי תרצו להעסיק אותם בזמן הנסיעה, לכן מומלץ לבדוק שברכב יש טלוויזיה או חיבור למחשב. אם אתם נוסעים עם תינוקות, הרי שהרכב צריך לכלול כסא תינוק במושב האחורי ואת כל אביזרי הבטיחות הנדרשים.

השכרת רכב בחול היא לא דבר זול, אתם צריכים לשלם על ההשכרה פר יום, אלא אם כן מדובר על השכרה לתקופה ארוכה ואז ייתכן ותוכלו לשלם עבור תקופה מסוימת. לכן חשוב להתייחס להוצאות נלוות, למשל, דלק. תבדקו כמה דלק הרכב שאתם שוכרים צורך וקחו בחשבון שיש עלויות נלוות כגון ביטוח, חנייה, ואם חס וחלילה תגרמו נזק לרכב, הרי שתצטרכו לשלם עליו. כמו כן תצטרכו לשלם אגרות בכבישים מסוימים.

השכרת רכב בחול – איך מבצעים השכרה נכונה

הדרך הטובה היא להשכיר את הרכב עוד לפני שאתם יוצאים מהארץ, כך הוא יחכה לכם בנקודת האיסוף. ההמלצה היא לקבוע נקודה שמתאימה לכם מבחינת הזמן והמרחק. נקודת ההחזרה צריכה להיות גם היא במקום שיהיה לכם נוח להחזיר את הרכב.

הרבה פעמים, כשנוסעים לעיר גדולה, ההמלצה היא לא להשתמש בה בכלי רכב אלא רק מחוץ לעיר, קחו בחשבון שבערים כמו ניו יורק, פריז, לונדון, יש רכבת תחתית עשירה מאוד, בזמן שבתוך העיר יש פקקים עצומים, לכן משתלם לשכור את הרכב רק לשימוש מחוץ לעיר.

רצוי מאוד לבצע סקר שווקים קצר לפני שאתם ממהרים לפנות אל סוכנות השכרת רכב בחול, כך תדעו בדיוק מה המחירים המוצעים בשוק, לכמה זמן, ומה התנאים האופטימאליים שאתם יכולים לקבל בזמן ההשכרה.