אחת ההוצאות המשמעויות ביותר באחזקת רכב, מכל סוג שהוא, מתייחסת לכל הנושא של ביטוחים. כידוע, כל בעל רכב חייב להחזיק ברשותו ביטוח חובה, על פי דרישת המדינה, וכן חשוב שיעשה ביטוח מקיף וביטוח צד ג’.

שלושת הביטוחים יכולים לעלות לא מעט כסף. אומנם מדובר בתשלום חד פעמי, אשר יש לחדש אותו מדי שנה ועדיין, מדובר בעלות של אלפי שקלים. לכן חשוב לבדוק איך אפשר לחסוך בהוצאות מצד אחד, ומצד שני, ליהנות מפוליסות שמספקות את כל התנאים הרלוונטיים עבורנו. כל מה שנדרש על מנת ליהנות מפוליסה איכותית ויעילה.

התחום של ביטוח רכב הוא מאוד רחב ומגוון. ישנן שורה ארוכה של חברות אשר פעילות בשוק, וכל אחת מציעה אופציות אחרות. לכן מאוד קל, באופן יחסי, למצוא פוליסות ביטוח רלוונטיות לצרכים ולתנאים שלנו.

לשמחתנו, אנחנו יכולים לעשות השוואות בין פוליסות ביטוח רכב שונות, כך נוכל לדעת מהי הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורנו, מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות. כל מה שאנחנו צריכים לדעת זה, אילו כלים עומדים לרשותנו וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בהם בצורה נכונה.

לפני שנציג שורה של טיפים שיעזרו לכם לחסוך ברכישת ביטוח רכב, צריך להדגיש עוד נקודה משמעותית. נכון שבאופן יחסי, הוצאה על ביטוח רכב היא נמוכה ביחס לעלות הרכב עצמו, אך צריך לזכור, שמדובר באחת ההוצאות המשמעותיות ביותר באחזקת רכב ובאופן כללי, מדובר באחת מפוליסות הביטוח היקרות ביותר שאנחנו מחזיקים. לכן, רצוי לעשות כל מה שנדרש בשביל לחסוך בעלויות.

חמישה טיפים כיצד לחסוך ברכישת ביטוח רכב

טיפ ראשון – תבחנו שורה של הצעות ואל תקבלו את ההצעה הראשונה שמציעים לכם.

לפני שאתם מבקשים לרכוש ביטוח רכב, תבחנו כמה וכמה הצעות, אל תסתפקו בהצעה אחת. תבחנו כל הצעה, תשוו, ותחליטו מה נכון עבורכם, מבחינה כלכלית או מבחינות אחרות.

טיפ שני – תשמשו במאגרי מידע וכלים להשוואת מחירים

ישנם היום הרבה מאוד מאגרי מידע שיכולים לעזור לכם. מאמרים, ידיעות, מחקרים, כלים להשוואת מחירים. תשתמשו בהם, תיעזרו בפריטים השונים שמופיעים שם, וכך תוכלו לדעת איזו פוליסה משתלמת עבורכם.

טיפ שלישי – תתמקחו

כל חברה אליה אתם ניגשים לבקש הצעה או אפילו לבצע רכישה של פוליסה, תדאגו להתמקח. אל תקבלו את ההצעה הראשונה שמציעים לכם, תנסו להוריד את המחיר ותשמשו בהצעות אחרות כאופציה אמיתית עבורכן. זה יאפשר לכם לקבל מחירים טובים יותר.

טיפ רביעי – תחפשו מסלול שיתאים לכם

חברות רבות בנו מסלולים מותאמים ספציפית עבור נהגים עם מאפיינים מסוימים. מוטב לקנות פוליסה שמותאמת ספציפית עבורכם, ולא פוליסה כללית. זה יחסוך עלויות בטווח הארוך.

טים חמישי – לא חייבים להישאר באותה חברה

אם אתם מקבלים הצעה טובה יותר מחברה אחרת, אין סיבה שתישארו בחברה שלכם.