יש דברים שאולי נכנסו לחיינו רק בשנים האחרונות אבל נדמה לנו שהם היו איתנו כאן מאז ומעולם, ובעצם לא ברור איך לא המציאו אותם מזמן. חדר בריחה הוא דוגמה מצוינת לכך, ובפרט מדובר על בילוי מעולה לילדים החל מסביבות גיל 6-7.

האם הילדים נכנסים לבד?

בחלק מחדרי הבריחה שמיועדים לילדים הכניסה היא רק בליווי מבוגר. במקרים אחרים אחד המדריכים במתחם נכנס עם הזאטוטים וישנם גם חדרים שמתאימים לקבוצת ילדים ללא כל מבוגר (כשכמובן ישנו מדריך שמלווה אותם מבחוץ באמצעות מכשיר קשר). זהו הפרמטר הראשון, בהתאם להעדפות המבלים ולמידת הרצון שלהם בעצמאות מוחלטת.

רמת הקושי של החדר

הפרמטר השני בבחירת חדר בריחה לילדים הוא רמת הקושי. חשוב לזכור שילדים רגישים מאוד מטבעם להצלחות וכישלונות, וגם אם כישלון הוא חלק מהחיים, ולמעשה אפשר ללמוד ממנו הרבה ולהתעצם ממנו, כשמדובר על בילוי, ובפרט אם במסגרת חגיגת יום הולדת, ילד שלא יצליח לפתור אף חידה יתאכזב מאוד ויתקשה ליהנות מהחוויה.

חיבור לסיפור

המגוון הרחב מאוד של חדרי הבריחה לילדים מאפשר לכל ילד למצוא סיפור שמלהיב אותו באמת. אמנם כשמדובר על קבוצה של מספר ילדים ייתכנו חילוקי דעות אבל בסופו של דבר יימצא הסיפור שיסחף את כולם ויבטיח בריחה מושלמת מהמציאות היומיומית לטובת הקסם של הרפתקה מסופרת היטב, עם תפאורה משכנעת, תלבושות תואמות ועוד. דוגמאות לסיפורים שמתאימים לילדים מציאת אוצר אבוד (למשל של קפטן הוק), איתור נעלמים (למשל שרלוק הולמס, אחת הדמויות הקלאסיות), בריחה מבית ספר, לבד בבית, שוטרים וגנבים, בית המכשפות ועוד.

איך להעצים את החוויה של חדר בריחה?

חדר בריחה מספק שעה של שלל חוויות שמתחברים לכדי מסע בלתי נשכח, כמעט תמיד עם סוף טוב שבו הילדים יוצאים מהחדר עם חיוך מנצח ותחושת הצלחה שתורמת גם לחיזוק הביטחון העצמי שלהם. ההתמודדות המוצלחת עם האתגר מחזקת אצלם את האמונה בעצמם וביכולת שלהם להתנהל בעצמאות תוך קבלת הכוונה ועזרה מתאימה. על-מנת להעצים את החוויה של חדר הבריחה כאירוע של יום הולדת ניתן להוסיף בילוי בחדר אירועים ייחודי שמצויד במקרן, מערכת הגברה וכמובן כיבוד קל.