נוסעים לנופש קצר עם הילדים לחו”ל? קופצים לטיול קצר לפריז, רומא או לונדון? אל תשכחו, אחרי שאתם מזמינים כרטיס טיסה וחדר במלון לעשות גם ביטוח חול. אתם לא רוצים לטוס בלי פוליסת ביטוח מקיפה שתגן עליכם כל הזמן שאתם בחול.

פוליסת ביטוח חול מכילה סעיפים המתייחסים באופן ישיר לשאלה, מה קורה אם אתם חולים או נפצעים בחו”ל. על פי הפוליסה שאתם רוכשים, מגיע לכם לקבל החזר כספי על כל הטיפולים, האשפוזים וכן הלאה שאתם עוברים בחו”ל, כמובן על פי רמת הכיסוי שבחרתם לעשות את הפוליסה, וכן במידת הצורך תקבלו שירות הטסה לארץ, כאן תוכלו להמשיך ולקבל את הטיפול.

פוליסת ביטוח חול מכילה גם סעיפים שמתייחסים למקרים של אובדן או גניבת מטען. סעיפים אלו מתייחסים למקרים של גניבת המזוודה, גניבת מחשב נייד או פלאפון, אובדן או נזק שנגרם להם. גם כאן הכיסוי שמקבלים מחברת הביטוח הוא בהתאם למה ששילמתם עליו.

כל פוליסת חול כוללת אפשרות הרחבה, הן בחלק הרפואי והן בחלק של המטען. ההרחבות מיועדות למספר מקרים:

  • אם אתם רוצים להיות בטוחים מכל אפשרות שהיא, ולא לתת למקרים קיצונים מאוד להתרחש בלי שתהיה לכם תגובה.
  • אם אתם נמצאים בקבוצת סיכון או לחילופין אם אתם נוסעים למדינות בהן יש סיכוי יותר גדול שיקרה אחד מהדברים שהפוליסה לא מכסה
  • במקרה ואתם נוסעים לבד, עדיף להרחיב את הביטוח אם חס וחלילה יקרה לכם משהו.

הרחבות של ביטוח חול כוללת בין היתר מקרים של טיפולי שיניים, איתור וחילוץ בחו”ל, חיסונים, ספורט אתגרי, ועוד. ההרחבות אינן עולות הרבה ופעמים רבות הן יכולות להציל חיים או לפחות למנוע עלויות יקרות של טיפולים.

כשרוצים לעשות ביטוח חול, חברת הביטוח גובה מכם תשלום על פי מדדים שונים. המדדים הם קבועים. מדובר על מדדים של גיל, תקופת שהייה. גם במקרה ותבצעו הרחבה למשל עבור ספורט אתגרי, אז תצטרכו לשלם על פי כמות הימים שתהיו במקום ותבצעו את הפעילות האתגרית.

במקרים מסוימים חברת הביטוח יכולה להכריח אתכם לעבור חיסונים, כך למשל אם תחליטו לנסוע לאפריקה או למזרח אסיה. אתם יכולים לקבל מהחברה הנחות בכל הקשור לעלות החיסונים, אך תהיו מחויבים לעשות אותם אם תהיו מעוניינים לחתום על הפוליסה.

למה חושב לעשות פוליסת ביטוח חול בכל נסיעה

בתחילת המאמר שאלנו אם אתם קופצים לטיול קצר. גם בטיולים קצרים אתם חייבים לעשות ביטוח חול. כי גם אז, בטיול של כמה ימים, בעיר גדולה שאין בה הרפתקאות יוצאות דופן, עלולים להתרחש דברים שיידרשו מכם ללכת לבית חולים או לקבל טיפול רפואי במקום אחר. זו יכולה להיות תאונה או חבלה מסיבה אחרת. גם אז תצטרכו להיות מבוטחים בשביל לקבל החזר הוצאות על כל הכסף שהוצאתם. טוב שתהיה לכם פוליסת ביטוח חול אז שתדאג לכם.