לפחות 5 בתי מלון כשרים יש ברומא, ובוודאי יותר. עיר הבירה המרשימה התאימה את עצמה תיירותית לישראלים שומרי הכשרות ברשימה של בתי מלון, ואף מסעדות, פיצריות וחנויות המוכרות אוכל כשר.

מדריך למתכננים נופש כשר למטיילים שומרי מסורת ברומא עיר הבירה הרומנטית בעולם:

רומא- עיר הבירה, ערש התרבות והאומנות של אירופה, היא אחד המקומות הכי היסטוריים, עתיקים ויפים בעולם. יש ברומא אוצרות תרבות, מוזיאונים, פסלים, מונומנטים הסטורים אומנותיים ומעבר לכל זה- קהילה יהודית גדולה ויותר מ-10 בתי כנסת. יש ברומא גם לפחות 5 בתי מלון עם אוכל כשר וגם ברחובות רומא, במסעדות, פיצריות וחנויות ניתן לרכוש אוכל כשר.

המלונות הידועים הכשרים ברומא הם: רטמייד, ולבה, ג’סטיק, אורמינה, וארוקו. כולם נמצאים בקרבת בתי כנסת, בית חב”ד ומיועדים לציבור הדתי.

אטרקציות לציבור שומר המסורת

ברובע טרסטברה שהיא שכונה שממוקמת בעבר לנהר של העיר העתיקה ברומא, ניתן לראות כנסיות מרשימות ומבנים עתיקים, ורחובות וסמטאות קטנים ציוריים.

אפשר לבקר במדינת הותיקן ששטחה הוא כחצי קילומטר, ובה נמצאות אטרקציות תיירותיות כמו בזיליקת סן פטרוס, גני הוותיקן והקפלה הסיסטינית, בה מצויר הפרסקו (ציור קיר) הידוע ביותר של מיכאל אנג’לו.

כדאי מאוד לבקר בפנתיאון שהוא אחד המונומנטים הארכיטקטוניים מהנדירים באירופה. הוא שריד מהמאה השנייה לפני הספירה והוא מקום קבורתם של מספר מלכים איטלקים וכן של הצייר רפאל. לפנתיאון כיפה ענקית בקוטר ל 43 מ’, דרכה חודרות קרני השמש לתוך המבנה.

ביקור חובה הוא ביקור בכיכר ונציה שנמצאת ליד ארמון ונציה ונחשבת היום ככיכר המרכזית של רומא המודרנית.

אל תוותרו על ביקור במזרקת המשאלות “פונטנה די טרבי”. יש המאמינים כי מי שזורק מטבע למימיה, יתגשמו כל משאלותיו באמצע המזרקה יש פסל ענק של נפטון רכוב עכל מרכבה עם סוסי ים.

הקולוסאום הוא מקום שחייבים להיות בו אם כבר מגיעים לרומא. זהו אמפיתיאטרון במימדים עצומים, שנבנה ברומא לפני כ- 2000 שנה על ידי שלושה קיסרים רומים, ועל חורבות ארמונו של הקיסר הרומי השנוא- נרו.

בעבר שימש הקולוסאום למלחמות גלדיאטורים ולקרבות בין בני אדם ובעלי חיים אך כל אלה נפסקו בשנת 404 כתוצאה ממשבר צבאי שפקד את האימפריה הרומית.

שטחו של הקולוסאום הוא 189 מ’ אורכו, רוחבו 156 מ’ והוא בגובה של כ-50 מ’. מרשים ביותר.

 להתפלל מנחה ברומא…

הקהילה היהודית ברומא מונה היום כ-15,000 איש אולם היא מייצגת תרבות עשירה ומפוארת של קהילה יהודית עצומה ברומא ובאיטליה בכלל.

יש ברומא 10 בתי כנסת והגדול והמפואר שבהם הוא בית הכנסת הגדול של רומא . עד שנת 1893 שכן בית הכנסת המרכזי הזה במבנה קודם בו היו חמישה בתי כנסת, כל אחד לפי עדת מאמיניו, אולם בעקבות שריפה, השתכן בית הכנסת במבנה אחר על גדת נהר הטיבר בשנת 1904. בית הכנסת הזה אגב משמש גם כמשרדיה של הקהילה היהודית.

בנוסף ישנם עוד כמה בתי כנסת ברומא כמו באזור המכונה גטו רומא שנמצא ברובע סנטאנג’לו ויש בו גם כמה מסעדות כשרות וחנויות שבעליהן יהודים.

בנוסף ברומא נמצאים כל המוסדות של יהודי איליה ויש בה הרבה סידורי לינה במלונות יהודיים, פנסיונים ואירוח בבתים של יהודים.