כאשר אנחנו מחפשים יעד קלאסי באירופה, אנחנו חושבים בדרך כלל על פריז, לונדון, ברלין, ברצלונה, רומא. משנות התשעים ובעיקר משנות האלפיים, נפתחו בפנינו אופציות תיירותיות קלאסיות נוספות, בזכות נפילת הגוש הקומוניסטי ופתיחת שערי המדינות לישראלים. כן גילינו מחדש את בודפשט, זאגרב, בוקרשט, פראג ובשנים האחרונות גם את לובליאנה, בירת סלובניה.

לפני שנספר לכם על טיסות ללובליאנה ומה אתם יכולים לעשות שם, חשוב לנו לומר, שלא מדובר בעיר נופש נוסח בורגס או ורנה, שישראלים רבים נוהרים אליה מדי שנה. אלא מדובר בעיר קלאסית שמתאימה הן לזוגות צעירים, מבוגרים וכן להורים עם ילדים, שרוצים ליהנות מעיר צעירה, תוססת, באווירה מזרח אירופאית מתחדשת.

מה יש לעשות בלובליאנה

כיאה לעיר בירה חדשה (משנת 1991), עיר צעירה ותוססת עם הרבה סטודנטים (בעיר ישנן מספר פקולטות שמפזורות ברחבי העיר וכן מוסדות אקדמאיים שונים כולל מוסד לאומנות) וזוגות צעירים שהיגרו לעיר מכפרי הסביבה, אזי שהיא מציעה לתיירים שמבקרים בה, מגוון מוזיאונים וגלריות, מסעדות ובתי קפה, פאבים איכותיים ומועדוני לילה טובים.

מי שאוהב לטייל ברחובות העיר, יכול ליהנות בלובליאנה משלל סמטאות ורחובות עתיקים ולהתרשם מאדריכלות מרהיבה ועתיקה, ומהשקט שיש בעיר גם בשעות שלכאורה אמורות להיות הכי עמוסות. כמו כן ניתן ליהנות בעיר מפארקים וגני ציבוריים, בהם אפשר לעשות פיקניק, לשכב לנוח, לשחק עם הילדים או סתם לטייל.

במובן מסוים לובליאנה מאוד שונה מערים מזרח אירופאיות אחרות. זו עיר צעירה, קטנה, עם אווירה כפרית שלווה. היא לא גדולה ועמוסה כמו בודפשט או בוקרשט, וכן איננה תיירותית עדיין כמו פראג. לכן מי שמגיע אליה נהנה מחוויה ייחודית, שקשה להאמין שהוא יכול לחוות בעיר אחרת במזרח אירופה או באירופה בכלל. גם עיר שמספקת את כל מה שאנחנו מחפשים כתיירים, וגם עיר שלווה ושקטה.

אלו טיסות יש ללובליאנה

כאשר אנחנו מחפשים טיסות ללובליאנה, יש בפנינו מספר אופציות. האופציה המועדפת היא לרכוש כרטיס טיסה מהארץ, הלוך ושוב. ישנן טיסות ישירות לעיר 4 פעמים בשבוע. ניתן לרכוש כרטיסי טיסה צ’ראטר וכרטיסים רגילים, תלוי במועד ובהזמנה.

אופציה אחרת היא לרכוש כרטיס טיסה ליעד אחר באירופה, ולטוס משם ללובליאנה או לנסוע ברכבת, אוטובוס או רכב שכור. כמובן שזו אופציה שמייקרת יותר את הטיול, אך במידה ואינכם רוצים להיות רק בעיר אלא לבקר ביעדים נוספים, זו אפשרות. מי שרוצה יכול לנחות בעיר, ולצאת ממנה באמצעות רכב שכור, אוטובוס או רכבת ליעדים מחוץ לעיר. קחו בחשבון שבמקרה זה, עדיף להיעזר ברכב שכור, על מנת לא להיות תלוי בתחבורה ציבורית.

מי שמגיע בקיץ לעיר, מומלץ לו להשכיר חדר במלון מבעוד מועד על מנת שלא יתקע בלי חדר.