העיר המסקרנת והמרתקת בישראל עם נופים מדהימים, ארכיטקטורה בלתי נשכחת, אווירה מדהימה ואפילו יום על שמה! ניחשתם נכון מדוברת על עיר הבירה- עיר הקודש ירושלים. הנה 10 סיבות לארוז מזוודה ולצאת לנפוש במלונות בירושלים:

  • מלונות בירושלים

הפינוק האמיתי שמבדיל בין טיול של יום לחוויה של העיר במלוא עוצמתה הוא ללא ספק מלונות בירושלים. מלונות אלו ידועים בכל העולם באיכותם ובמגוון הרחב. ישנן אופציות רבות ומגוונות למלון בירושלים, כך שתוכלו להתאים את המלון לדרישות שלכם. מחפשים ספא מפנק במלון? מחפשים חווית הכל כלול? בריכה מעולה? צוות בידור? סוויטה נשיאותית? מחיר שווה לכל נפש? כשהמבחר גדול וגם התחרות, תוכלו לדעת שמבין המלונות בירושלים אתם בוחרים את זה האידאלי בעבורכם.

  • קולינריה

האוכל הירושלמי ידוע בכל העולם, בדיוק כמו העיר משלב מגוון אדיר של סגנונות וטעמים. מבישול על פתיליות במסעדות על שוק מחנה יהודה ועד לבישול גורמה שמקבל שבחים בכל הארץ- ירושלים הולכת ומתבססת כמעצמה קולינרית שאסור לפספס. רוצו מהמלון הירושלמי להזמין מקום למסעדה הקרובה.

  • מוזיאונים

המוזיאנים הרבים והגדולים בירושלים הם סיבה מספקת לביקור של לפחות יומיים. בניהם יד ושם, מוזיאון ישראל, מוזיאון מגדל דוד, המוזיאון לאומנות יהודית בהיכל שלמה, מוזיאון הרצל, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון המדע ע"ש בלומיפלד ועוד. ברובם הם גם לא רחוקים מהמלונות בירושלים מה שיאפשר לכם להגיע בהליכה ובקלילות או בסיוע של מונית/ הרכבת הקלה למרחק קצרצר.

  • האדריכלות שבירושלים

כשחושבים על מבנים ירושלמים, האסוציאציה הראשונה היא אבן ירושלמית. בירושלים מבנים רבים הם יצירה אדריכלית מדהימה, החל מבתים פשוטים המעוצבים בצורה מופתית וייחודית לעיר ועד מבני ציבור גדולים ומלונות בירושלים ואשר תוכננו בקפידה וכיום מהווים סממן לעיר.

  • סיורים דתיים

הקשר הדתי והרגשי לעיר מוכר וידוע לכל, סיורי הסליחות המוכרים, סיורים בין מבנים דתיים חשובים לכלל הדתות, הופכים כל ביקור בעיר לבלתי נשכח ועוצמתי.

  • שוק מחנה יהודה

שווקים רבים ישנם בארץ, אך אחד האהובים והמוכרים הוא מחנה יהודה, הצלילים, הטעמים והקולות שהופכים אותו לכל כך מזוהה עם ירושלים. ישנם סיורים קולינריים רבים בתוכו וטיפ קטן למביני עניין- צאו לבלות בו בערב חמישי/ שישי. השוק משנה פניו ומתאים עצמו לבליינים צעירים ובוגרים כאחד. חווית חובה (מומלץ לקחת איזה מלון ירושלמי קרוב, שלא תאלצו לנהוג אחרי כמה כוסות בירה).

  • טיולים באזור

ישנם איזורים נפלאים לטיולים באזור ירושלים עם הילדים כדוגמת נחל סטף, ליפתא, נחל חלילים ועוד

  • פסטיבלים הופעות

ירושלים ידועה על שלל פסטיבלי האומנים וההופעות המוזיקה בה. אם בבריכת הסולטן, במועדוני ההופעות הרבים, פסטיבל הקולנוע בירושלים או אפילו פסטיבלי אוכל מדהימים.

  • אומנות מקומית

ירושלים היא עיר של אומנות, בכל מובן ובמגוון סוגי האומנות מקומית וגם בינלאומית. בכל צעד בעיר רואים פרטי אומנות במגוון גלריות ותערוכות.

  • חוויות מדהימות לילדים

ישנן חוויות נהדרות ומלמדות לילדים בעיר כדוגמת גן החיות התנ"כי, המוזיאונים לילדים, מעלית הזמן האהובה והמוכרת ועוד.