במשרתו של חשב שכר יש כמה רמות מרכזיות, כאשר התפקיד נע בין חישוב שכר העובדים בפועל, לבין ניהול מחלקת חשבות כזו, בגדלים שונים ורמות תחכום שונות. כל אחד ואחת בהתאם לניסיון המקצועי והידע הנצבר.

השורה התחתונה היא כנראה שהמקצוע הזה, קורס חשבי שכר, מציע מקצוע עם יציבות תעסוקתית, אפשרויות קידום אמיתיות ומשמעותיות. כל מה שאנחנו מחפשים במקצוע היום. בעולם שבו אין ולא קיימת יציבות תעסוקתית, מדובר כנראה באחד המקצועות היחידים שכן מקיימים זאת.

הדרישה במקומות עבודה רבים לחשבי שכר בכירים, הניעה מהלך של הרחבת תכנית הלימודים לקראת מבחני ההסמכה לתואר – חשב שכר בכיר, מטעם לשכת רואי החשבון.

המטרה המרכזית של לשכת רואי החשבון היא שמירה על רמה מקצועית ועדכונים של חשבי השכר הבכירים בפסיקות האחרונות ובשינויי החקיקה הרבים שהתקבלו בשנים האחרונות ולהוסיף לתחום חשבות השכר גם ידע ויכולת להתמודד עם אותם שינויים. הרי מדובר באחד המקצועות הדינמיים ביותר שקיימים בישראל, כאשר זה שוכן באותו אזור בדיוק עם ראיית חשבון.

על מנת שהמקצוענים האחראים על נושא השכר בחברות ישראליות יהיו מעודכנים בכל מה שקורה מבחינת שינויי חקיקה, הלשכה לוקחת אחריות מלאה על המקצוע והופכת אותו להיות אחד המקצועות הנחשבים במדינת ישראל ע”י לשכת רואי החשבון.

המכללה למיסים וחשבונאות

המכללה למיסים ולחשבונאות היא המובילה בארץ בתחום הכנת תלמידים למבחן חשב שכר בכיר של לשכת רואי החשבון והיא בעלת הצוות המקצועי והמיומן ביותר בנושא. על מנת להעשיר את הידע של חשבי השכר היוצאים מהמכללה, מבצעת המכללה למיסים ולחשבונאות גם השתלמויות שנתיות לחשבי שכר בכירים בהתאם לדרישת לשכת רואי החשבון.

לסיכום

אם אתם רוצים מקצוע נחשב, כזה שיוכל ללוות אתכם במשך החיים שלכם ולא יכריח אתכם לעשות הסבה מקצועית בגיל ארבעים, אתם ככל הנראה צריכים לשקול את חשבות השכר.