התפיסה הישראלית בנוגע ליין משובח איננה דומה לתפיסה במדינות מערביות כדורגמאת צרפת ובריטניה, שם יין הוא דרך חיים ונתפס כמוצר בעל ערך רב בו כולם חפצים. בישראל, מקום קטן גיאוגרפית ומצומצם באוכלוסיה, אנו עדים לשגשוג של מספר גבוה מאוד של ייקבים המפיקים יין ישראלי תוצרת הארץ.

כדי ללמוד קצת יותר על יין לבן, יין אדום ובכלל כיצד ניתן לרכוש יין איכותי הכנו עבורכם מדריך קצר המספק את אפשרויות הרכישה האפשריות בשוק הישראלי:

רכישת יין בסופר

נשמע לכם מוכר? כמעט בכל חג מרבית הישראלים עורכים קניות רבות לארוחה המשפחתית. אך איזה יין לבחור? ככל הנראה הראשון שרואים על המדף, כמה שיותר זול "גם ככה דוד יצחק לא מבין ביין והוא ישתה הכל". זו אפשרות סבירה, בייחוד כאשר אין חובבי יין במשפחה.

רכישת יין בחנות למשקאות

ככל הנראה, אדם המגיע לחנות משקאות יודע מה הוא מחפש. סוג יין מסויים המוכר לו ואוהב עליו ועל הסובבים אותו. בחנות המשקאות ניתן למצוא סוגים רבים של יינות ברמות גבוהות יותר מהרמה הנמכרת בסופרים ולעיתים אף באותו המחיר!

מארז_עץ_עם_אביזרים+ספיישל_ריזרב

רכישת יין בחנות יין אינטרנטית

חנות יין אינטרנטית הינו מושג יחסית חדש בשוק הישראלי. בשנים האחרונות קמים עסקים רבים המספקים משלוחי יין לכל חלקי הארץ באמצעות הפעלת אתר אינטרנט בצורה הפשוטה. מבחן יינות עצום הכולל כמעט כל יין ישראלי הקיים בשוק רק במחירים סיטונאיים שכן אין עלות הפעלת חנות פיזית, סופר, מוכרים, אחסנה וכו'. חנויות יין אינטרנטיות מספקות מחירים נמוכים משמעותית ביחס לסופרים וחנויות המשקאות המפוזרות בישראל.

תום, מייסד חנות היין האינטרנטית Wine Express מספר לנו על הרעיון שעומד מאחורי הצד: "ראינו כי השוק הישראלי לא מכיר ולא יודע מה הוא יין איכותי וטוב. התפיסה הכללית לגבי יין שגויה. אנשים צריכים להבין שיין הוא לא מטרד לכיס או מתנה לחג שתעמוד על המדף שנים – זה הוא מוצר שמיש מאוד שיכול לשדרג כל סעודה". אכן כך, יינות אדומים ידועים בשילוב הנהדר שלהם עם בשר איכותי (אנטריקוט לדוגמא) ויין לבן ידוע בקלילותו ובהגשתו קר (הגשה בשעות הצהריים החמות לדוגמא). "חנות היין האינטרנטית שלנו הוקמה כדי לשנות את התפיסה, להראות שיין לא חייב להיות יקר. אנחנו משווקים יינות כמעט מכל הייקבים בישראל ומגיעים כמעט לכל מקום בישראל תוך 48 שעות. אנו מקווים שהציבור בישראל ילמד מה הוא יין איכוית וטוב וכיצד ליהנות ממנו".

לסיכום, יין אינו מטרד או מתנה לחגים – יין הוא משקה אלכוהולי המשדרג סעודות ואף טעים לשתייה בפגישות מיוחדות. זה הוא מוצר איכותי ונצרך באופן קבוע בכל העולם המודרני. כעת רק נשאר לחכות ולראות – הציבור הישראלי יתאהב?