אם אתם כבר הורים, אתם יודעים על בשרכם את החוויה של לראות את הילד שלכם אוכל בהנאה. יש בזה משהו יצרי ובסיסי, משהו שמהווה חלק מהגנטיקה האנושית. ההנאה והסיפוק של לראות מישהו שאתם אוהבים אוכל ונהנה מזה נמצאת גם אצל אלו שאוהבים לארח ולבשל לאחרים, וזה לא נדיר שאותה התנועה הטבעית תתבטא גם לאלו שבחרו לגדל כלב בבית, ומגישים מדי יום אוכל לכלב שלהם.

כלב שמח זה ממש כמו עוד אור בבית, לב עם רגליים וזנב שמקרין שמחה על כל הסביבה שלו. תענוג צרוף שבו כל המעורבים נהנים, אבל שה"נטל" לשמר אותו תלוי בנו יותר מאשר בהם. הכלב שלנו נותן לנו אהבה, נותן בנו אמון, ונותן לנו נאמנות. הוא אוהב אותנו במלוא מובן המילה, פשוט כי ככה זה כלב. אבל האחריות על החיים של הכלב היא עלינו, ולא להיפך – אפילו שבמקרים נדירים, זה דווקא הכלב שלנו שיציל אותנו מכל רע, ומספיק לדעת שהיכולת הזו והיצר הזה קיים בו, ודי לנו בכך.

מה אוכלים כלבים שמחים?

  • אוכל שטעים להם – אוקיי, פה חשוב מאוד להבין את ההבדל בין טעים לטעים ובריא. ממש כמו שיש הרבה מאוד מזונות שטעימים לנו, אבל אנחנו יודעים בהחלט שאסור להגזים בהם, ועדיף אפילו להימנע מהם כליל (כמו חטיפים, צ'יפס, מזון מהיר וכיו"ב). הכלב שלנו יודע רק טעים או לא טעים. מאוד פשוט ומאוד ברור. אבל הוא לא יודע בעצמו להחליט האם זה בריא לו או לא. מרבית הכלבים יאכלו כמעט כל מה שישימו להם במגש האוכל, בטח אם הם רעבים במיוחד. לכן זו האחריות שלנו לבחור אוכל שטעים להם, ובריא להם.
  • אוכל שבריא להם – אז הבנו שטעים זה לפעמים כל דבר, וטעים מדי זה לא בהכרח טוב. אז איך מוצאים משהו שגם טעים וגם בריא להם לאכול? ובכן, מתחילים מראש מהבריא, ואז בודקים. האוכל הזול מדי הוא בהכרח כמעט תמיד לא טוב. הוא אוכל מתובל מדי, שמצטיין בעיקר בטעם, וממש לא בבריאות. לכן לכו על מזון מומלץ על ידי וטרינרים, ולא על ידי פרסומות, ואפילו עדיף על ידי וטרינר שמכיר את הכלב שלכם אישית.
  • עקבו אחר ההתנהגות שלהם – אתם מכירים את הכלב שלכם, אבל אתם לא בהכרח תמיד ערים להתנהגות שלו ברמת הניואנסים. אחרי שבחרתם אוכל לכלב שלכם, אוכל בריא שהכלב אוהב, זה הזמן להיות ערניים. בשבועיים הראשונים שהכלב שלכם פוגש אוכל חדש חשוב לראות האם הוא חווה שינויים בהתנהלות שלו, שינויים בשגרה. האם השינה שלו טובה כמו פעם, או יותר טובה? האם היציאות שלו בריאות או לא? האם הוא שמח וטוב לב? האם הוא מלא עזוז וחיוניות, אנרגיה ושמחת חיים? אם היה שינוי לרעה, כנראה שהמזון טעים לו, אבל לא מושלם עבורו.