אם מישהו היה מספר למיסטר אנד מיסי לי כי קיימת מסעדה אשר קרויה על שמם, ונפתחה בהשראתם בליבה של תל אביב הם וודאי לא היו מאמינים. מר וגברת לי הם זוג יפני מבוגר אשר מנהל ומתפעל באר מסעדה מקומי ברחוב צדדי ושקט באמצע חלקה הסואן של טוקיו. השף שאול בן אדרת, הבעלים של המסעדה, נתקל בזוג האוהבים היפניים במסגרת נסיעת עבודה ליפן. לאחר שביקר בבאר המקומי, אכל את האוכל והתרשם מטעמיו, החליט אדרת לברר מעט יותר על הבעלים של המקום. הזוג אשר מנהל את המקום הקסים אותו באהבתם זה לזו, ובאהבתם לאוכל, והשאיר בו רושם עמוק שעם הזמן הפך למסעדה מיוחדת במינה.

מסעדה בסגנון ייחודי

כל מי שנכנס למסעדת מיסטר אנד מיסיס לי זוכה לחווה ייחודית במינה. המסעדה אשר מחולקת לשני חלקים, פנימי וחיצוני, מעוצבת כולה בסגנון המזרח. חלקה החיצוני של המסעדה, המכונה גם “המרפסת” מכיל סוכות מתכת מסוגננות, גזיבואים ססגוניים ומגוון צמחים מטפסים אשר מעניקים אווירה רגועה ונינוחה, והכל לאורכו של בר משקאות חיצוני. חלקה הפנימי של המסעדה מעוצב גם הוא בסגנון שאנטי מזרחי, והוא כולל מקומות ישיבה, זולות ונישות ססגוניות, בעיטורים של כריות, צמחים ופסלים שונים, כולם בסגנונות וצבעים המזוהים עם המזרח. בעת הכניסה למסעדה זוכים המבקרים לעבור מהעולם הסואן והעמוס של תל אביב אל תוך בועה רגועה, נינוחה ומיוחדת, אשר מעוצבת עד לפרט האחרון, ומעניקה תחושה של נינוחות.

מיסטר אנד מיסיס לי, לא סתם אסיאתית רגילה

אמנם תל אביב מכילה מספר גדול מאוד של מסעדות אסיאתיות שונות, אך מסעדת מר וגברת לי ייחודית ואחרת. בנוסף לאווירה הייחודית והרגועה המאפיינת את המקום, התפריט המוגש מדויק גם הוא עד לפרט האחרון, מה שמאפיין את סגנון המסעדה כולה. מסעדת מיסטר אנד מיסיס לי מגישה אמנם אוכל בסגנון אסיאתי טיפוסי, ומתמקדת במאכלי רחוב מקומיים סטנדרטיים של סין ויפן, אך היא משלבת בתוכה גם עקצוצים שונים מן המטבח הישראלי המקומי. המנות שונות ומגוונות, כך שכל אחד יכול למצוא את המאכלים אליהם הוא מתחבר. גם הצמחונים שבינינו ימצאו את עצמם בתפריט המגוון, ויוכלו לאתר מנות מתאימות לצרכים שלהם. המסעדה מגישה מנות עסקיות בכל יום בשבוע, ואילו בסופי השבוע התפריטים משתנים והופכים חגיגיים הרבה יותר. עוד תוכלו למצוא במסעדה מגוון רחב ומשתנה של סושי וסשימי, כאשר בכל יום מתחלפות המנות, ויוצאות מנות חדשות. התפריט מכיל מרקים, אגרולים וסלטים שונים למנות ראשונות, שיפודי בשר בסגנון יפני, רולים משתנים של סושי, מנות מוקפצות בווק, ומנות מאודות לארוחה העיקרית, ומגוון רחב של קינוחים המבליטים את חומרי הגלם האסיאתיים המיוחדים. אם אתם מעוניינים בחוויה קולינרית אסיאתית מיוחדת במינה, הבייבי החדשה של השף אדרת היא התשובה.