בעשורים האחרונים הטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת בקצב מסחרר ובעלי העסקים נדרשים לעמוד בקצב. במאמר זה תוכלו לקרוא על הצורך ועל היתרונות של בניית אתרים מותאמים למובייל ומה זה בכלל אומר.

קצת על בניית אתרים

כיום, כל עסק ואפילו כמעט כל רעיון זקוקים לאתר אינטרנט בשביל להפיץ את המוצר, השירות או הרעיון של בעלי האתר ברבים. היות שכך, ישנם בעלי מקצוע רבים בתחום זה, אשר נותנים את השירות של בניית האתר עצמו, העיצוב שלו, כתיבת התוכן שלו ועוד. את האתרים ניתן לבנות בשפות תכנות שונות, בהן מתמקצעים בוני האתרים.

המשמעות של המובייל

כאשר מדברים על בניית אתרים למובייל, מדברים על התאמת אתרי האינטרנט הרגילים לטלפונים החכמים, בהם ניתן לגלוש באינטרנט. הרעיון הוא להפוך את הגלישה בהם דרך הטלפון לנוחה ונעימה יותר ובמקרים מסוימים – אף לאפשרית בכלל, משום שאתרים לא מותאמים עלולים להיות בלתי קריאים בשל גודל הכתב.

השילוב החשוב

אתרים רבים, כאשר מנסים לגלוש בהם דרך הטלפונים החכמים נראים לא נוחים לשימוש ולכן מרבית הגולשים דרך הטלפונים נוטשים אותם במהרה. כתוצאה מכך, המסר הרצוי של בעלי האתר איננו מגיע לגולשים רבים. הסיבה לכך היא, שכיום כמעט כולם מחזיקים טלפונים חכמים וגולשים דרכם כאשר הם מחפשים כל דבר שהוא ברשת האינטרנט ואחוזי הגלישה דרך המחשב ירדו פלאים מאז כניסת הטלפונים החכמים לחיינו.

חישוב כלכלי

אמנם בניית אתרים מותאמים למובייל כרוכה בעלות נוספת, אך כאשר מדובר על אתר עסקי, החשיבות של אתרים מותאמים עולה פי כמה וכמה! נסו לחשוב, שאתם מנסים לקדם מכירות של מוצר או שירות מסוימים, אך כל מי שגולש דרך הטלפון החכם שלו, לא מגיע אל האתר העסקי או לא נשאר בו בשל חוסר הנוחות בגלישה בו. לעומת אתר זה, אתרים של המתחרים כן הותאמו למובייל וכך יותר גולשים נחשפים אל המתחרים ולא אל העסק הזה.

לסיכום

בנייה של אתר מותאם כבר איננה פריבילגיה, אלא חובה של בעלי עסקים, שרוצים לקדם את העסק שלהם ולהגיע ליותר אנשים מתוך קהל היעד שלהם. אם גם אתם רוצים לבנות אתר מותאם, או להתאים את האתר הקיים שלכם, עליכם לפנות לאיש מקצוע מיומן בתחום של בניית אתרים מותאמים למובייל, להשקיע בכך את הכסף הדרוש ולאפשר לו להשקיע בכך את הזמן הדרוש. התוצאות יהיו בהתאם ותוכלו לראות אותן בכמויות המשתנות של הגולשים באתר שלכם.