במשחק – prototype 2  יש מעט מה להגיד, ובעיקר את מה להרוס

מאת אופיר דיקר

 

images (1)

 אתם תשחקו כסמל ג’יימס הלר, אשר איבד את משפחתו בעקבות נגיף שפשט בניו יורק. הנגיף הפך את האוכלוסייה לסוג של זומבים שאין להם בעיה להרוג אותך ואת כל מי שלא נראה להם מודבק(סוג של קלישאה, אני יודע) ואת השאר ליצורים גרועים יותר. הזומבים האלה הרגו את משפחתו של ג’יימס, ויצרו בו אובססיה לגורם ההתפרצות, אלכס מרסר, מדען לשעבר מהמשחק הראשון בסדרה.

הנגיף מובא לכם באדיבות ג’נטק, החברה להנדסה גנטית שגילתה אותו והפכה אותו להתמחות שלה. אתם תשמעו עליה הרבה במשחק, והעיר מאובטחת על ידי בלאקוואטש, חיילי ממשלה אשר דואגים למשטר הצבאי בעיר.

ג’יימס הלר מועבר לאזור בעיר כאשר הוא וחייליו מותקפים. הוא פוגש את אלכס מרסר ואחרי ניסיון פתטי להרוג אותו הוא מודבק על ידיו בווירוס, והעלילה מסתבכת.

אב-טיפוס של אדם

ג’יימס הלר עכשיו בעל כוחות על. בלשון המעטה. הוא חזק יותר, מהיר יותר, בעל היכולת לטפס על בניינים ולדאות מהם. ככל שתתקדמו במשחק ותספגו יותר אנשים ויצורים כך הכוחות שלכם יגברו, יהיה יותר קשה להרוג אתכם, ותקבלו כלים מעניינים יותר להרוג ולהרוס איתם, כמו טפרים רציניים או להב שיכול לשסע כל דבר בעל דופק. גם תוכלו להשתמש בכלי הנשק של החיילים, אך הם ממש לא נחוצים, כי למה זקוקים למשגר טילים כשאפשר פשוט לזרוק מכונית על המסוק, או יותר מכך, לגנוב אותו?

image-02-700x392

Prototype 2. גם לאלו שלא נשרו מקורס טיס.

אין ספק, המשחק מעוצב בצורה טובה והגרפיקה לא רעה. עם זאת יש מקומות שהיו יכולים לשפר. הפנים של החיילים נראים קצת כמו בובות והפיצוצים לא מרשימים כלל. מבחינת מראה העיר, היא מעוצבת לפרטים. מפח אשפה דולק ועד המכוניות. מעבר לזה אין ממה להתרשם.

העלילה עצמה לא ממש מעניינת, ורק נותנת סיבות להמשיך ולהשמיד כל דבר שעומד בינכם לבין המטרה הבאה שלכם, יש משימות המקדמות את העלילה וגם כמה משימות צד, העולם פתוח כך שאפשר לשוטט למרות שאין ממש סיבה לכך.

בסופו של דבר עיקר המשחק הוא כיף. לשוטט בעיר בלתי ניתן לעצירה וליצור כאוס לאן שלא תגיע, מעביר את הזמן בצורה מהנה. החסרון העיקרי של המשחק הוא כמה קל לנצח את החיילים והיצורים. אולי ברמת הקושי הכי גבוהה זה יהיה קשה אבל בשאר הרמות זה קל מדי. הם לא ממש מהווים כוח שקול אל מול כל העוצמה של ג’יימס,  ונמצאים שם רק כדי להאט אתכם. הקושי האמיתי נמצא רק ממש בסוף המשחק, אשר לא לוקח הרבה זמן להגיע אליו.

images

 מניקור – פדיקור?

אם אתם מוצאים הנאה בלהיות בלתי מובסים, ליצור הרס וכאוס אל מול כל מי שנגדכם, סביר להניח שתאהבו את prototype 2. למי שמחפש יותר מזה.. אני ממליץ לחפש משחק יותר מושקע..rototype 2מוצאים הנאה בלהיות בלתי מובסים, סביר להניח שתאהבו את פאים וטנק עושים לי את זה, מה לעשות.