הרפורמות בשוק הסלולר אשר הוביל שר התקשורת לשעבר מר משה כחלון, הובילו למהפכה של ממש בשוק הסלולר בכלל ובמחירי השירותים לצרכן בפרט. עיקרה של הרפורמה היה בהכנסת מתחרים חדשים לשוק אם כמפעילי סלולר ואם כחברות סלולר וירטואליות. גולן טלקום והוט מובייל הינן שתי חברות הסלולר החדשות אשר הצטרפו לחברות הוותיקות: פלאפון, סלקום ואורנג'. שתי החברות הנ"ל הצטרפו כחברות סלולר לכל עניין ודבר כולל התחייבות להקמת רשת סלולרית עצמאית וחשוב מכך, התחייבות לתפוס נתח שוק של 7% מהשוק הפרטי בסלולר. התחייבות זו אשר החברות החדשות לקחו על עצמן כנגד ערבויות גבוהות מאוד, אילצה אותן להיכנס לשוק בצורה אגרסיבית ביותר תוך הורדת מחירים אגרסיבית ושיווק של חבילות הכל כלול.

בנוסף לנ"ל אפשר משרד התקשורת את הקמתם של חברות סלולר אשר פועלות כמפעילים וירטואליים, משמעות הדבר הינו, חברות סלולר אשר "יושבות" על רשתות סלולר של מפעילים קיימים כנגד תשלום דמי שכירות ופועלות בשוק כמו כל מפעיל סלולרי אחר, ומציעות שרותי סלולר במחירים זולים. בין החברות אשר החלו לפעול בצורה זו ניתן למצוא את רמי לוי תקשורת, יו-פון, הום סלולר, 012 מובייל וכו'. כל אחת מהחברות הנ"ל קשורה בצורה כזו או אחרת עם אחת מחברות הסלולר הוותיקות: פלאפון, סלקום או פרטנר ושוכרת ממנה את היכולת להשתמש ברשת שלה.

כל הערכות בשוק מדברות על התייצבות מחירים אשר תגיע , אולם עושה רושם כי השוק עדיין רחוק מלהגיע לשיווי משקל בנושא ומחירי הסלולר עדיין משתנים לעיתים קרובות וכדאי מאוד לצרכנים לעשות השוואת מחירים סלולר לעיתים קרובות ולזכות בעסקאות משתלמות יותר.

רצ"ב טבלת השוואה מתוך האתר נכונה לתאריך 1/12/2014 :

מחיר חבילה תיאור החבילה
רמי לוי תקשורת 39.9 ₪ דקות ללא הגבלה

הודעות ללא הגבלה 3GB גלישה

012 Mobile 49 ₪ דקות ללא הגבלה

הודעות ללא הגבלה, 3GB גלישה

500 דקות שיחות לחו"ל

פלאפון 49-59 ₪ דקות ללא הגבלה

הודעות ללא הגבלה

3GB גלישה

הוט מובייל 49.90 ₪ דקות ללא הגבלה

הודעות ללא הגבלה

3GB גלישה +אינטרנט ביתי עד 100 מגה בייט

You Phone 59 ₪ דקות ללא הגבלה

הודעות ללא הגבלה 4GB גלישה

גולן טלקום 59-99 ₪ דקות ללא הגבלה

הודעות ללא הגבלה

6GB גלישה

שיחות לחו"ל לקווים נייחים ללא הגבלה

אורנג' 69 ₪ דקות ללא הגבלה,

הודעות ללא הגבלה,

3GB גלישה

סלקום  69 ₪ דקות ללא הגבלה,

הודעות ללא הגבלה,

6GB גלישה,

הום סלולר 79 ש"ח דקות ללא הגבלה,

הודעות ללא הגבלה,

3GB גלישה

 

שינויי רגולציה אילו, הובילו את השוק תוך פרק זמן קצר מאוד לשוק מאוד תחרותי, ממצב של שלוש חברות סלולר אשר כל השוואת מחירים סלולר הייתה מגלה כי לא באמת קיימת תחרות אמתית בין החברות, לשוק עם תשע חברות אשר נלחמות על קיומן, השוואת מחירים סלולר בין 2010 להשוואת מחירים סלולר כיום, בסוף שנת 2014 תצביע על ירידת מחירים דרמטית, כמובן לתועלת הצרכן.