אין זה סוד שאחד האתרים הכי אהובים על גולשים באינטרנט, הן בישראל והן בכלל בעולם הוא יוטיוב, סביר להניח שכל גולש שמבלה כמה שעות באינטרנט, נכנס לפחות פעם אחת לאתר בשביל לצפות בסרטון מסוים אם לא יותר מכך. לכן זה די ברור מדוע עסקים ובעלי מקצוע רבים משתמשים באופציה של קידום ביוטיוב לצורך קידום העסק שלהם.

הרעיון של קידום ביוטיוב הוא מאוד פשוט, אנחנו מעלים סרטון מסוים ומפנים את הגולשים שלנו אליו, הסרטון יכול להופיע גם בפייסבוק וגם באתר שלנו או שפשוט נעלה קישור שיפנה לעמוד ביוטיוב. לשם כך מומלץ להקים עמוד ביוטיוב בשביל שנוכל ליהנות מפלטפורמה נוחה להעלאת סרטונים.

לפני שניכנס לעובי הקורה יש לציין, קידום ביוטיוב הוא לא כמו קידום בגוגל. בזמן שקידום בגוגל הוא דורש הרבה מאוד עבודה הן במישור האורגני והן במישור הממומן, הרי שקידום ביוטיוב נעשה באמצעות יצירת סרטונים אשר אמורים ליצור את הקידום לעסק, כשהקידום של הסרטונים עצמם נעשה דרך פרסום שלנו בפלטפורמות אחרות, כמו שציינו, פייסבוק, אתר אינטרנט או פלטר פומות אחרות.

כיצד עושים קידום ביוטיוב בצורה חכמה

ראשית, יש ליצור סרטון חכם. לשם כך יש להיעזר בחברה שמתמחה ביצירת סרטוני לאינטרנט. הסרטון צריך להיות מצולם ברמה גבוהה, הוא צריך לכלול תסריט איכותי, רצוי שהוא לא יהיה יותר ממספר דקות בודדות, ועל מנת שימשוך את הגולשים רצוי שיכלול קטעי אנימציה יפים, מוזיקה נעימה ולא לשכוח שהסרטון צריך להיות מקצועי מאוד אך שיהיה גם קליל. מרבית הגולשים לא יהיו סבלניים עם סרטונים טכניים שמדברים עליהם בשפה שהם לא מבינים.

שנית, יש לעלות את הסרטון וליצור סביבו באז. כיצד יוצרים את הבאז? מפנים את הגולשים אליו דרך מקומות אחרים, כמו שציינו דרך עמוד הפייסבוק, אתר אינטרנט, פורומים, בלוגים, ועוד. ככל שנמשוך יותר גולשים לראות אותו כך הוא יקבל יותר חשיפה ובשלב מסוים כבר לא נצטרך יותר לקדם אותו, הוא יקדם את עצמו. מה שנהוג לכנות ברשת “תופעה ויראלית”.

שלוש, דרך טובה להפוך אותו לתופעה ויראלית שמושכת גולשים רבים היא באמצעות רכישת צפיות ביוטיוב. ישנן חברות שיש להן פול של גולשים ומשתמשים אשר מעלים את כמות הצפיות באלפים. אותם גולשים גם יכולים להגיב על הסרטון ובכך להוכיח לגולשים אחרים שצופים בו עד כמה הוא משפיע וחשוב. ככל שלסרטון יהיו יותר צפיות, כך הוא יהיה יותר פופולארי מן הסתם, ידורג גבוה יותר במדד הפופולאריות וימשוך אליו עוד ועוד גולשים שלא היו מודעים אליו.

לפני סיום חשוב לומר, קידום ביוטיוב הוא עוד כלי חשוב בקידום וחשיפה באינטרנט. גם אם זה נשמע לכם יותר מדי, מדובר בכלי שיכול לעזור לכם מאוד ולכן מומלץ להשתמש בו בכל הזדמנות.