הקטנת חזה לגבר הוא תחום מוכר פחות אצל גברים מאשר אצל נשים . אך גם קיים צורך במקרים מסוימים לבצע הקטנת חזה לגבר.

מהי הקטנת חזה לגבר

כשקיימת אצל גבר רקמת שד עודפת נוצר מצב שהחזה שלו נראה מוגדל ומזכיר חזה של אישה. ההתפתחות של רקמה זו נובעת מכמה גורמים כמו שימוש בסם מריחואנה, השמנת יתר או עקב תופעות לוואי של תרופות שנעשה בהן שימוש לאורך זמן, תסמין למחלה אחרת או עקב שימוש בהורמונים סטרואידים שיוצרים חזה מוגדל לגבר.

קשה לומר בוודאות אצל כל גבר מהו הגורם שהשפיע על צמיחתה של רקמת השד ולכן ההנחה היא שמדובר בפעילות היוצרת חוסר יציבות הורמונלית בין ההורמון הנשי פרוגסטרון המצוי גם אצל גברים לבין ההורמון הזכרי, הטסטוסטרון.

העלייה בכמות ניתוחי הקטנת החזה לגברים

בשנים האחרונות הניתוח היה לפופולרי בקרב גברים שחשים לא בנוח עקב החזה המוגדל . הנושא הופך לבולט יותר אצל גברים בעלי השמנת יתר או אצל אלו שהגבירו את השימוש בתרופות ובהורמונים.

חשוב לציין שרקמת השד העודפת אינה מסוכנת לבריאות, אך המגמה ההולכת וגוברת לנתח ולפתור את הבעיה נובעת מתחושה לא נעימה, במיוחד אם גודלה של רקמת השד אינה זהה וכך נוצרת חוסר סימטריות הבולטת לעין ומביכה את הגבר.

מהלך הניתוח

הניתוח להקטנת חזה לגבר הוא לא מסובך, הרקמות העודפות מוסרות מהחזה באמצעות שאיבת השומן או תוך ביצוע חתך באזור הפטמה. בתום הניתוח, השינוי נראה באופן מידי. הפעולה הכירורגית מתבצעת על ידי רופא כירורג פלסטי המומחה בתחום ספציפי זה שאינו מותיר סימנים או צלקות כך שדי מהר הגבר מרגיש הרבה יותר נינוח מהנראות החדשה שלו. החבישה הרפואית של החזה נותרת כמה ימים ולאחר מכן, אפשר להסירה.

המלצות רפואיות

בעקבות הרקמה העודפת קיימת המלצה רוחבית לבעלי עודף משקל לעשות כל שניתן כדי להפחית ממשקלם כולל הקפדה על פעילות ספורטיבית המתאימה עבורם.

במקביל, מבצעים כמה בדיקות רפואיות כדי לעלות על הסיבה לתופעה זו, כדי לוודא שהרקמה לא תצמח שוב לאחר הניתוח ותגרור מצב שבו יווצר שוב חזה מוגדל

ד”ר וולף ישמח לייעץ לאור ניסיונו הרב כדי לקדם את תהליך הקטנת חזה לגבר.