הפנים הינם האיבר החשוף ביותר אצל כל אדם ואליו מופנים בדרך כלל המבטים הראשונים של כל אחד. נשים, במיוחד, מקדישות מחשבה וזמן רב לעור פניהן והדבר אומר, בין היתר, טיפוחם המתמיד. יש המגיעות לקוסמטיקאיות מקצועיות על בסיס קבוע – שבועי, חודשי או אחר. נשים אחרות אשר זכו לעור איכותי מטפחות אותו בביתן בעזרת תכשירים שונים שנועדו לניקוי, לרענון, להעשרה ועוד. אישה יכולה להחליט על טיפולי עור ברמות שונות. יש פילינג עמוק שנחשב לטיפול אשר חודר לשכבות עור פנימיות ויש פילינג שטחי או מכני שנועד לשכבה העליונה. מטרת הפילינג הוא להסיר תאי עור מתים בשכבת העור העליונה כדי לפנות מקום לחדשים ורעננים. תחזוקת עור טובה מומלצת תמיד ועל בסיס קבוע.

איפור הפנים

איפור מבצעים על עור הפנים. בעזרתו יכולה כל אישה להקנות לפניה את המראה המועדף עליה. הוא יכול להבליט איברים יפים בפנים ולהצניע אחרים אשר הינם חינניים פחות. איפור יכול להיעשות על כל סוג של עור ומבחינים בשני סוגים עיקריים. איפור קבוע ואיפור זמני. שתי  השיטות נחשבות למקובלות ופופולאריות והשימוש בהן נעשה בעיקר על פי הצרכים והטעם של כל אחת ואחת. איפור קבוע, כשמו כן הוא, נעשה לטווח ארוך ובמהלכו מוחדרים פיגמנטים לתוך שכבת העור. הם נספגים ברקמות ודוהים באיטיות רבה שנמשכת תקופה ארוכה. איפור קבוע עושים סביב לשפתיים ועליהן ובאזור העיניים. את העבודה עבור כל אחת תבצע קוסמטיקאית שקבלה הכשרה מיוחדת. כדאי לבחור באחת בעלת ידיים טובות, ניסיון וידע מקצועי רב.

איפור זמני נעשה אף הוא לעור שבפנים. יש צורך לטפל בתחילה בעזרת מייק אפ שמהווה את הבסיס, לאחריו יש למרוח פודרה ובהמשך עושים שימוש בסומק, באודם לשפתיים, באייליינר ובצלליות לעיניים במסקרה לריסים, בצבע לגבות ועוד. איפור נועד לתחם שפתיים, להדגיש עיניים, לצבוע ריסים וגבות, ליצור נקודות חן וכדומה. הוא יכול  להבליט עצמות לחי, לעמעם אזור של עיניים שקועות, לרכך תווי פנים נוקשים ועוד. יש שפע של אפשרויות עליהם ניתן להחליט על פי השיער, צבע העיניים, מבנה הפנים ופרמטרים נוספים. ניתן לאפר את האישה באיפור מינימאלי או באיפור מוקפד המתאים לאירוע רב חשיבות וכדומה. רצוי להיעזר בקוסמטיקאית קבועה אשר מכירה את האישה ואת עור פניה,

הצערת עור הפנים

העור שעל הפנים יכול להזדקן במהלך השנים ונשים רבות נעזרות ברפואה האסתטית לצורך טיפולים שונים. יש אפשרות ליישור ומילוי קמטים באמצעים שונים, ובין היתר, בהזרקת בוטוקס, אלו מתאימים לטיפול בקמטי ההבעה, בקמטים סביב העיניים ובאזורים אחרים בפנים. יש ניתוחים להרמת פנים שנועדו למתוח את העור. ניתן לשלב בין טיפולים שונים אלו ואחרים נוספים ומטרת כל אלו גם יחד לטפח את עור הפנים בגילים מתקדמים. היות ומדובר על טיפולים מקצועיים ביותר מומלץ לקבלם אצל רופא המתמחה ברפואה האסתטית.